«Հարգելի պարոն Սարգսյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ:
Միջազգային ճանաչման արժանացած Ձեր աշխատանքների ու աշխատությունների շնորհիվ գիտությունը հարստացել է հիմնարար հետազոտություններով եւ հայտնագործություններով: Ծանրակշիռ է Ձեր գիտական վաստակը հատկապես մեքենագիտության եւ ռոբոտատեխնիկայի ասպարեզում,իսկ Ձեր հարուստ գիտամանկավարժական գործունեությամբ նպաստել եք գիտական մտքի առաջընթացին եւ Հայաստանում ճարտարագիտական կրթության զարգացմանը:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, նոր հաջողություններ եւ ամենայն բարիք»:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է Եվրոպայի պահպանողականների եւ ռեֆորմիստների դաշինքի նախագահ Յան Զահրադիլին: Գալուստ Սահակյանը շեշտել է, որ Եվրոպական միությունը եղել եւ շարունակում է մնալ Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից: Խորհրդ...

“Dear Mr Sargsyan, I congratulate you on the occasion of your 75th birth anniversary.
Science has been enriched with substantial researches and discoveries due to your works and studies that enjoyed international recognition. Your scientific contribution is weighty especially in the sphere of machinery and robotechnics, and with your rich scientific-pedagogical activities you have promoted the progress of the scientific thought and the development of the engineering education in Armenia.
Once again congratulating you on your birth jubilee, I wish you health, new successes and all the best.”
On February 9, the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Galust Sahakyan received Jan Zahradil, President of the Alliance of European Conservatives and Reformists (AECR).Galust Sahakyan has stressed that the European Union has been and continues to remain one of the impo...