Պաշտոնական այցով Հայաստան այցելած Սերբիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ փետրվարի 8-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Մեծ եղեռնի հուշահամալիրին, ծաղիկներ խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, խոնարհումով եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Սերբ խորհրդարանականները եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանության մասին պատմող նյութերին եւ լուսանկարներին: Սերբիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Մայա Գոյկովիչը գրառում է կատարել հուշամատյանում:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 8-ին ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Սերբիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի գլխավորած պատվիրակությանը: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում, նշել է, որ թեեւ հայ-ս...

8 февраля находящаяся в Армении с официальным визитом делегация, возглавляемая Председателем Национального Собрания Сербской Республики Майей Гойкович, в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Члены делегации возложили венок к мемориалу безвинных жертв Геноцида армян 1915 года, цветы к Вечному огню, почтили молчанием память святых мучеников.
Сербские парламентарии побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с материалами и фотографиями о преступлении века. Председатель парламента Сербской Республики Майя Гойкович внесла запись в Книгу почетных гостей.
Г.Саакян принял Председателя НС Сербии
8 февраля   Председатель НС Г.Саакян принял прибывшую в Армению с официальным визитом делегацию, возглавляемую Председателем Национального Собрания Сербской Республики Майей Гойкович.Г.Саакян, приветствуя гостей в парламенте Армении, отметил, что, хотя армяно-сербские отношения имеют много...