ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ Ալ Քաբանդիին: Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Քուվեյթը Հայաստանի համար բարեկամ պետություն է, եւ մեր երկրների փոխհարաբերությունները գտնվում են...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 5-ին հանդիպել է Հայաստանում Արգենտինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիայի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ փոխնախագահն առանձնակի կարեւորել է երկկողմ քաղաքական շփումների ակտիվացումը եւ միջխորհրդարանական համագործակցության սերտացումը: Այս համատե...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ (մասնագետ) (ծածկագիր` 1-2.2.-9) Թափուր պաշտո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի անդամներին եւ աշխատակազմին` սահմանադրական դատարանի ստեղծման 20-ամյակի առթիվ: Սահմանադրական դատարանի գործունեությունը սկիզբ դրեց հայրենական սահմանադրական արդարադատությանը` նպաստելով ժողով...

Galust Sahakyan Receives the Ambassador of Kuwait
On February 5, the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the State of Kuwait Bassam Muhammad Alqabandi.Welcoming the guest the Head of the parliament has noted that Kuwait is a friendly state for Armenia, and the relations of...
On February 5, the RA NA Deputy Speaker met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Argentina to Armenia Gonzalo Urriolabeitia.Welcoming the guest, the NA Deputy Speaker especially highlighted the activation of the bilateral political contacts and the rapprochement of the inter-parl...
The RA NA President’s congratulatory message reads:“I congratulate the members and the staff of the Constitutional Court of the Republic of Armenia on the 20th anniversary of the establishment of the Constitutional Court.The activity of the Constituti...