Փետրվարի 4-ին Ազգային ժողովը շարունակել է աշխատանքը՝ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելով «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը, վավերացնելով Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2015 թվականի հոկտեմբերի 13-ին ստորագր...
ԱԺ Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուզաննա Մուրադյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում ԱՄԷ-ի դեսպան Ջասեմ Մուհամմադ Ալ Կասիմիի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում` տիկին Մուրադյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին այցի համար: Հանդիպման ընթացքում երկուստեք ...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 3-ին հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի վերանայման փորձագիտական խմբի հետ, որի կազմում էր նաեւ Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի փոխգործակցության գրասենյակի ղեկավար Վիլյամ Լահյ...

4 февраля Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний, голосованием приняв во втором чтении и полностью проект о внесении изменения и дополнения в закон РА “О налоге с оборота” и ратифицировав подписанное 13 октября 2015 г. кредитное соглашение РА с Азиатским банком развития по ...
4 февраля руководитель парламентской группы дружбы Армения – ОАЭ Р.Мурадян встретилась с послом ОАЭ в РА Джасемом Мухаммадом аль-Касеми.Приветствуя гостя в парламенте, г-жа Мурадян поблагодарила посла за визит.  В ходе встречи обоюдно подчеркнута важность упрочения межпарламентских связей и рас...
Экспертная группа по пересмотру программы НАТО по укреплению этических основ в парламенте
3 февраля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с экспертной группой по пересмотру программы НАТО по укреплению этических основ, в составе которой также руководитель офиса по сотрудничеству НАТО на Южном Кавказе Вильям Лах...