Փետրվարի 4-ին Ազգային ժողովը շարունակել է աշխատանքը՝ երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունելով «Շրջանառության հարկի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագիծը, վավերացնելով Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ 2015 թվականի հոկտեմբերի 13-ին ստորագր...
ԱԺ Հայաստան-Արաբական Միացյալ Էմիրություններ բարեկամական խմբի ղեկավար Ռուզաննա Մուրադյանը փետրվարի 4-ին հանդիպել է Հայաստանում ԱՄԷ-ի դեսպան Ջասեմ Մուհամմադ Ալ Կասիմիի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում` տիկին Մուրադյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին այցի համար: Հանդիպման ընթացքում երկուստեք ...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 3-ին հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի վերանայման փորձագիտական խմբի հետ, որի կազմում էր նաեւ Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի փոխգործակցության գրասենյակի ղեկավար Վիլյամ Լահյ...

On February 4, the National Assembly continued the work of the four-day sittings, passing in the second reading and completely the bill “On Amending the RA Law on Turnover Tax,” ratifying the Loan Agreement (ordinary operations) Sustainable Urban Development Investment Program-Program 2 signed betwe...
On February 4, the Head of the NA Armenia-United Arab Emirates (UAE) Friendship Group Ruzanna Muradyan met with Jassim Mohamed Al Qasemi, UAE Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary. Welcoming the guest in parliament, Mrs Muradyan thanked the Ambassador for the visit.In the course of the meetin...
On February 3, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan met with NATO Building Integrity Peer Review Programme Team, which was comprised of also the Head of NATO Liaison Office for the Caucasus William Lahue.Welcoming the guests, ...