«Հարգելի պարոն Գրիգորյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ունենալով հրաշալի ձայնային տվյալներ եւ հիանալի տիրապետելով կատարողական մշակույթին ու բեմական արվեստին` տասնամյակներ շարունակ Դուք փայլուն կերպով ներկայացնում ու հանրայնացնում եք թե՛ հայկական, թե՛ համաշխարհային օպերային երաժշտությունը: Աշխարհի խոշոր օպերային թատրոններում ու համերգասրահներում հնչած Ձեր` 20-րդ դարի լավագույն տենորներից մեկի ձայնը, հարուստ երգացանկն ու տպավորիչ դերերգերը հանդիսատեսի համար նորովի են բացահայտել հայտնի ստեղծագործությունները` Ձեզ իրավամբ արժանացնելով համաշխարհային ճանաչման եւ օպերային արվեստը գնահատողների անկեղծ հիացմունքին:
Այսօր էլ շարունակվում է Ձեր անմնացորդ նվիրումն արվեստին ու երաժշտությանը, եւ Ձեր ղեկավարությամբ Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը հաջողությամբ ու ոգեւորությամբ արվեստասերներին է ներկայացնում համաշխարհային մշակույթի գանձարանը:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, լավատեսություն եւ ստեղծագործական շարունակական վերելք»:
ՀՀ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներն իրենց հավատարմագրերը կարող են ստանալ փետրվարի 1-4-ը՝ ժամը 10:00-12:00-ը, Ազգային ժողովի ընդունարանում (Բաղրամյան մուտք): Լրացուցիչ հարցերի համար զանգահարել (011) 513-210: ...
Հունվարի 29-ին նիստեր են գումարել ԱԺ մշտական հանձնաժողովները:ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունվարի 29-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի հեղինակած «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախ...

“Dear Mr Grigoryan, I congratulate you on the occasion of your birthday.
Gifted with a wonderful voice and marvelously mastering the culture of performance and stage art, through decades you brilliantly present and socialize both Armenian and world opera music. One of the 20th century best tenors sounded in big opera theatres and concert halls, the rich repertoire, and impressive arias revealed the well-known works in a new way for the audience, genuinely honoured you with world fame and sincere admiration of those evaluating the opera art.
Today also your selfless devotion to art and music continues, and Al. Spendiaryan Opera and Ballet National Academic Theatre led by you presents successfully and with inspiration the world culture treasury to the art lovers.
Once again congratulating you on your birth anniversary, I wish you health, optimism and creative continuous rise.”
On January 29, the NA Standing Committees convened sittings.The NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan in the first reading debated the draft law “On Amending the RA law NA Rules of Procedure.” It was not endorsed.The Committee in the first reading also deba...