«Շնորհավորում եմ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի անդամներին, ողջ աշխատակազմին ու երկրպագուներին՝ նվագախմբի հիմնադրման 10-ամյակի առթիվ:
Երիտասարդ, տաղանդավոր երաժիշտ Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ նվագախումբն իր կարեւոր տեղն է զբաղեցնում Հայաստանի մշակութային կյանքում: Այս երիտասարդ, բայց արդեն իսկ կայացած ստեղծագործական կոլեկտիվը իրականացնում է կարեւոր սոցիալ-մշակութային առաքելություն,  պահպանում եւ տարածում է դասական երաժշտության հարուստ ժառանգությունը՝ լուսավորչական եւ հոգեւոր դաստիարակության իր ծանրակշիռ ներդրումը կատարելով ոչ միայն երիտասարդության, այլեւ ընդհանրապես հասարակության կյանքում:
Հանդիսանալով երիտասարդության եւ արհեստավարժության կուռ համաձուլվածք՝ նվագախումբը  բարձրաճաշակ կատարումներով հիացնում է թե՛ Հայաստանի, թե՛ արտերկրյա արվեստասերներին՝  մատուցելով հայ ու համաշխարհային դասական երաժշտության գոհարներ ու ժամանակակից կոմպոզիտորների ստեղծագործություններ:
Նվագախմբի եւ նրա ղեկավարի աշխատասիրությունն ու  նվիրվածությունը երաժշտությանը ծնում են նոր գաղափարներ ու ծրագրեր, որոնք համերգների ու համերգաշարերի տեսքով ավարտվում են հանդիսատեսի հետ նոր անմոռանալի հանդիպումներով: Համոզված եմ, որ հետագայում եւս նվագախումբը կշարունակի իր բարերար ազդեցությունն ունենալ մշակութային մթնոլորտի վրա:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հիմնադրման 10-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով ստեղծագործական ոգեւորություն, լավատեսություն եւ ամենայն բարիք: Թող նվագախմբի կենսագրության հաջորդ տարիները դառնան ստեղծագործական նոր որոնումների եւ նոր ձեռքբերումների ժամանակներ»:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) 2016 թվականի նստաշրջանի առաջին մասի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի հունվարի 23-30-ը Ստրասբուրգ են (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) գործուղվել ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության...
Ամփոփվել են ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի նիստի աշխատանքները
Հունվարի 25-ին տեղի է ունեցել ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի (ԽՀՀ) անդամներ Աղվան Վարդանյանի եւ Ալեքսանդր Արզումանյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել հանձնաժողովի՝ հունվարի 20-21-ին Ստրասբուրգում կայացած 16-րդ նիստի աշխատանքների վերաբերյալ: Հիշե...
Հունվարի 25-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Էլինար Վարդանյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» եւ կից մի շարք ՀՀ օրենքներում լրացումներ եւ փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը : Հիմնական զեկուցող, ՀՀ ...
Հունվարի 25-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն հանձնաժողովի՝ Ստրասբուրգում կայացած 16-րդ նիստի աշխատանքների վերաբերյալ:Հիշեցնենք, որ հանձնաժողովի նիստի ավարտին ընդ...

“I congratulate the members of the State Youth Orchestra of Armenia, the whole staff and the fans on the 10th anniversary of the establishment of the Orchestra.
The Orchestra led by the young, talented musician Sergey Smbatyan occupies its important place in the cultural life of Armenia. This young, but already sustained creative orchestra implements an important social-cultural mission, preserves and spreads the rich heritage of classical music, making its weighty contribution of enlightening and spiritual upbringing not only to the life of the youth, but also to the society in general.
Being a solid fusion of youth and professionalism, the Orchestra with its high-quality performances admires the art lovers of both Armenia and abroad, serving masterpieces of Armenian and world classical music and modern composers’ works.
The Orchestra and its Maestro’s diligence and devotion to the music bear new ideas and projects, which end in the form of the concert series with new unforgettable meetings with audience. I am convinced that in future the Orchestra will also continue to have its beneficial influence on the cultural atmosphere.
I once again congratulate the members and the staff on the 10th anniversary of the establishment of the State Youth Orchestra of Armenia, wishing you creative inspiration, optimism and all the best. Let the next years of the Orchestra’s biography become times of new searches and new achievements.”
Works of the Meeting of the EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee Are Summed Up
On January 25, the press conference of the EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee (PCC) members Aghvan Vardanyan and Alexander Arzumanyan took place, where details were submitted on the works of the sixteenth meeting held in Strasbourg on January 20-21. Let us remind that the NA deputies Sam...
On January 25, at the sitting of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs moderated by Elinar Vardanyan the legislative package envisaging amendments to the RA law “On NGOs” and to a number of RA laws was debated.The key speaker, the RA Deputy Minister of Justice Su...