Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան կապակցությամբ
«Խորապես վշտացած եմ ժողովրդական արտիստուհի, տաղանդավոր դերասանուհի Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան կապակցությամբ:
Վարդուհի Վարդերեսյանի կյանքն իսկական նվիրում էր մշակույթին, մասնավորապես թատրոնին ու կինոյին, որտեղ խաղացած բազում անկրկնելի դերերով ու կերպարների ինքնատիպ մարմնավորումով նա զարգացրեց հայկական դերասանական արվեստի լավագույն ավանդույթները:
Նա լուսավոր անհատականություն էր թե կյանքում, թե բեմում. այդպիսին էլ կմնա իրեն ճանաչողների հիշողության մեջ:
Կորստի այս ծանր պահին անկեղծորեն ցավակցում եմ Վարդուհի Վարդերեսյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին ու նրա արվեստի մեծաթիվ երկրպագուներին՝ կիսելով բոլորի վիշտը»,- ասված է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Փարաքար համայնքի բնակիչների հետ
ՀՀ Աժ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 24-ին այցելել է Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի մշակույթի տուն` համայնքի բնակիչների հետ հանդիպման: Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը եւ Առաքել Մովսիսյանը: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան հերոսամարտի զոհերի հի...
Նոյեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ շարունակել է քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության 2016-2018 թվականների պետական վիճակագրական աշխատանքների եռամյա ծրագիրը հաստատելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայութ...
Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) խորհրդի եւ 43-րդ լիագումար նիստերի, ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 8-րդ լիագումար նիստերի, ինչպես նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ին առընթեր փորձագիտախորհրդատվական եւ տեղեկատվական-վերլուծական, իրավական կենտրո...
Գալուստ Սահակյանը մեկնելու է Սանկտ Պետերբուրգ

Galust Sahakyan’s Message of Condolence on Varduhi Varderesyan’s Death
“I am deeply saddened about the death of the People’s Artist, the talented actress Varduhi Varderesyan’s death.
Varduhi Varderesyan’s life was a genuine devotion to culture, particularly to the theatre and cinema, where she developed the best traditions of the Armenian actors’ art through her numerous exceptional roles and unique embodiment of characters.
She was a bright personality both in life and on stage: and she will remain in the memory of those knowing her.
At the grave moment of loss I sincerely offer my condolences to Varduhi Varderesyan’s family, close relatives, friends and a big number of fans of her art, sharing everybody’s grief,” reads the condolence message of the NA President Sahakyan.
RA NA President Meets with the Residents of Parakar Community
On November 24 the RA NA President Galust Sahakyan visited the House of Culture of Parakar Community of Armavir Marz to meet with residents of the community.The NA deputies Vahram Baghdasaryan and Arakel Movsisyan attended the meeting.The Head of the legislative body laid flowers at the memorial sto...
On November 24 the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting.The parliament in the first reading the bill “On Approving the Three-Year Programme of the State Statistical Works of the Republic of Armenia for 2016-2018,” which introduced the President of the RA National...
Galust Sahakyan is to Leave for Saint Petersburg
On November 25-27 the delegation led by the RA NA Speaker Galust Sahakyan will leave for Saint Petersburg on a working visit to take part in the works of the Inter-Parliamentary Assembly of Member Nations of the Commonwealth Independent States (IPA CIS) Session Council and the 43rd Plenary Session, ...