Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան կապակցությամբ
«Խորապես վշտացած եմ ժողովրդական արտիստուհի, տաղանդավոր դերասանուհի Վարդուհի Վարդերեսյանի մահվան կապակցությամբ:
Վարդուհի Վարդերեսյանի կյանքն իսկական նվիրում էր մշակույթին, մասնավորապես թատրոնին ու կինոյին, որտեղ խաղացած բազում անկրկնելի դերերով ու կերպարների ինքնատիպ մարմնավորումով նա զարգացրեց հայկական դերասանական արվեստի լավագույն ավանդույթները:
Նա լուսավոր անհատականություն էր թե կյանքում, թե բեմում. այդպիսին էլ կմնա իրեն ճանաչողների հիշողության մեջ:
Կորստի այս ծանր պահին անկեղծորեն ցավակցում եմ Վարդուհի Վարդերեսյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին ու նրա արվեստի մեծաթիվ երկրպագուներին՝ կիսելով բոլորի վիշտը»,- ասված է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձում:
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Փարաքար համայնքի բնակիչների հետ
ՀՀ Աժ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 24-ին այցելել է Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի մշակույթի տուն` համայնքի բնակիչների հետ հանդիպման: Հանդիպմանը ներկա են եղել ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը եւ Առաքել Մովսիսյանը: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարը ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան հերոսամարտի զոհերի հի...
Նոյեմբերի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը: Խորհրդարանն առաջին ընթերցմամբ շարունակել է քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության 2016-2018 թվականների պետական վիճակագրական աշխատանքների եռամյա ծրագիրը հաստատելու մասին» օրինագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայութ...
Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) խորհրդի եւ 43-րդ լիագումար նիստերի, ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 8-րդ լիագումար նիստերի, ինչպես նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ին առընթեր փորձագիտախորհրդատվական եւ տեղեկատվական-վերլուծական, իրավական կենտրո...
Գալուստ Սահակյանը մեկնելու է Սանկտ Պետերբուրգ

Соболезнование Г.Саакяна в связи с кончиной В.Вардересян
Жизнь Вардуи Вардересян – подлинное посвящение культуре, в частности театру и кино, где множеством сыгранных неповторимых ролей и самобытным воплощением образов она развила лучшие традиции армянского актерского искусства.
Она была светлой личностью и в жизни, и на сцене – такой и останется в памяти знавших ее.
В этот тяжкий час утраты искренне соболезную семье, родным, близким Вардуи Вардересян и многочисленным почитателям ее искусства, разделяя скорбь всех”.
Председатель НС встретился с жителями общины Паракар
24 ноября Председатель НС Г.Саакян посетил Дом культуры общины Паракар Армавирской области – для встречи с жителями. На встрече присутствовали депутаты НС В.Багдасарян и А.Мовсисян. Глава законодательной власти возложил цветы к памятнику павшим в Арцахской освободительной борьбе.Председатель НС Г.Са...
24 ноября Национальное Собрание продолжило работу внеочередного заседания.Парламент продолжил обсуждение в первом чтении законопроекта “Об утверждении трехгодичной программы государственных статистических работ РА на 2016-2018 гг.”, который представил председатель Национальной статистической службы ...
Г.Саакян отбывает в Санкт-Петербург
25-27 ноября делегация, возглавляемая Председателем НС Г.Саакяном, будет находиться с рабочим визитом в Санкт-Петербурге – для участия в работах заседаний Совета и 43-го пленарного заседания МПА СНГ,  Совета и 8-го пленарного заседания ПА ОДКБ, а также экспертно-консультационного и информационн...