Գալուստ Սահակյանը պարգեւատրել է տիկնիկային թատրոնի աշխատակիցներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Երեւանի Հովհաննես Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնի 80-ամյակի կապակցությամբ պարգեւատրել է թատրոնի մի խումբ աշխատակիցների:
Լուսինե Խաչատրյանը, Սամսոն Մովսեսյանը, Աղասի Մելքոնյանը եւ Կարեն Խաչատրյանը պարգեւատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի պատվոգրերով, իսկ Իննա Հախնազարյանը, Լիանա Նիկողոսյանը եւ Լիանա Արեստակյանը՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհակալագրերով:
Գալուստ Սահակյանը, շնորհավորելով պարգեւատրվածներին, նշել է, որ թատրոնն է ազգի մշակութային զարգացածության գրավականը, իսկ տիկնիկային թատրոնը մեր մանուկների, մեր արժեհամակարգի ձեւավորման դպրոցն է: Ըստ ԱԺ նախագահի՝ տիկնիկային թատրոնում են Հովհաննես Թումանյանի, Դերենիկ Դեմիրճյանի, Ղազարոս Աղայանի եւ այլոց հավերժական ստեղծագործություններն անմահանում՝ հասանելի դառնալով մանուկներին:
Տիկնիկային թատրոնի տնօրեն Ռուբեն Բաբայանը շնորհակալություն է հայտնել թատրոնի աշխատակազմի անունից եւ Գալուստ Սահակյանին նվիրել Հովհաննես Թումանյանի անունը կրող թատրոնի խորհրդանիշը՝ Անհաղթ աքլորի արձանիկը:
Խորհրդարանական լսումներ տեխնիկական անվտանգության ապահովման խնդիրների վերաբերյալ
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 20-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու «Տեխնիկական անվտանգության ապահովման խնդիրները» թեման: Լսումներին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության եւ ոլորտի պատասխանատու կազմակերպություններ...
ԱԺ նախագահը ներկա է գտնվել «Լավագույն ուսանող» մրցանակաբաշխությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին ներկա է գտնվել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում ավանդաբար անցկացվող «Լավագույն ուսանող» մրցանակաբաշխությանը: Գալուստ Սահակյանը, ողջունելով ներկաներին, կարեւորել է երիտասարդության դերը կրթական մակարդակի բարձրացման, հա...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 10:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենան խորհրդարանական լսումներ՝ «Հայաստանի Հանրապետությունում նախազորակոչային պատրաստության եւ զորակոչի կազմակերպման խնդիրները» թեմայով: ...
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 20-ին՝ ժամը 14:00-ին, ԱԺ 334 սրահում կազմակերպում է խորհրդարանական լսումներ՝ «Տեխնիկական անվտանգության ապահովման խնդիրները» թեմայով: ...

Galust Sahakyan Awards the Staff Members of the Puppet Theatre
On November 20 on the occasion of the 80th anniversary of Yerevan Hovhannes Tumanyan State Puppet Theatre the RA NA President Galust Sahakyan awarded a group of staff members.
Lusine Khachatryan, Samson Movsesyan, Aghasi Melkonyan and Karen Khachatryan were awarded the RA National Assembly Diplomas, and Inna Hakhnazaryan, Liana Nikoghosyan and Liana Arestakyan – the Letters of Appreciation of the RA National Assembly President.
Congratulating those awarded, Galust Sahakyan has noted that the theatre is the pledge of the nation’s cultural development, and the Puppet Theatre is the school of formation of our children and value of systems. According to the NA President, the eternal works by Hovhannes Tumanyan, Derenik Demirchyan, Ghazaros Aghayan and others become immortal in the Puppet Theatre, becoming reachable for the children.
The Director of the Puppet Theatre Ruben Babayan thanked Galust Sahakyan in the name of the Staff of the Theatre and presented him the statuette of the Invincible Rooster, the symbol of the Theatre bearing Hovhannes Tumanyan’s name.
Parliamentary Hearings on the Problems of Technical Security Provision
On November 20 the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs organized parliamentary hearings to discuss the problems of technical security provision. The NA deputies, representatives of the government and the organizations reponsible for the sphere took part...
NA President Attends the “Best Student” Awarding Ceremony
On November 20 the RA NA President Galust Sahakyan attended “Best Student” awarding ceremony being traditionally held in Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University. Welcoming the attendees, Galust Sahakyan highlighted the role of the youth in the rise of the educational level, strengthe...