Նոյեմբերի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը:
Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ ընդունել են «ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ դրան կից օրինագծերի փաթեթը, վավերացրել են նախորդ օրը քննարկված համաձայնագրերը:
Նոյեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 16-19-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցություն է հայտնել Լիբանանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Նաբիհ Բըրրիին՝ Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ:«Ձերդ գերազանցություն, Խոր վշտով տեղեկացա Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության մասին, որը բազմաթիվ մարդկանց...
2015 թվականի նոյեմբերի 10-ին գումարված ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստի ավարտից հետո գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2015 թվականի նոյեմբերի 13-ին գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ: Խորհրդարանն ընդունել է «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթի քննարկման հատու...

13 ноября Национальное Собрание продолжило работу внеочередного заседания.
Депутаты в первом чтении приняли пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон РА “Об административно-территориальном делении РА”   и смежные с ним законы, ратифицировали обсуждавшиеся в предыдущий день соглашения.
13 ноября состоялось рабочее совещание парламента, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. Oбсуждались проекты решений повесток дня восьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 16-19 ноября. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня сессии НС включено 9 вопросов, 1 межд...
Председатель НС РА выразил соболезнование Председателю НС Ливанской Республики Набиху Берри
Председатель НС РА Г.Саакян выразил соболезнование Председателю НС Ливанской Республики Набиху Берри в связи с жестоким террористическим актом в Бейруте.      “Ваше Превосходительство,с глубокой скорбью узнал о произошедшем в Бейруте жестоком террористическом акте, повлекшем...
После завершения созванного 10 ноября 2015 г. внеочередного заседания НС созвано внеочередное заседание НС
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА, 13 ноября 2015 г. созвано внеочередное заседание НС. Депутаты НС  обсудили во втором и третьем чтениях законодательные пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об уведомлен...