Նոյեմբերի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը:
Պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ ընդունել են «ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ դրան կից օրինագծերի փաթեթը, վավերացրել են նախորդ օրը քննարկված համաձայնագրերը:
Նոյեմբերի 13-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 16-19-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցություն է հայտնել Լիբանանի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Նաբիհ Բըրրիին՝ Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ:«Ձերդ գերազանցություն, Խոր վշտով տեղեկացա Բեյրութում տեղի ունեցած դաժան ահաբեկչական գործողության մասին, որը բազմաթիվ մարդկանց...
2015 թվականի նոյեմբերի 10-ին գումարված ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստի ավարտից հետո գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ 2015 թվականի նոյեմբերի 13-ին գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ: Խորհրդարանն ընդունել է «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» եւ կից ներկայացված օրինագծերի փաթեթի քննարկման հատու...

On November 13 the RA NA working consultation presided over by the RA NA Speaker Galust Sahakyan was held. The draft decisions on making amendments to the agenda of the eighth session of the National Assembly of the fifth convocation and to the agenda of the November 16-19 NA four-day sittings were ...
RA NA Speaker Expresses Condolences to the NA Speaker of the Republic of Lebanon Nabih Berri
The RA NA Speaker Galust Sahakyan expressed condolences to the NA Speaker of the Republic of Lebanon Nabih Berri on the severe terrorist action occurred in Beirut.“Your Excellency!I learnt with deep grief about the severe terrorist action occurred in Beirut, which caused numerous people’s death...
RA NA Extraordinary Sitting is Convened After the End of the RA NA Extraordinary Sitting Convened on 10 November 2015
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, in accordance with Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government the RA NA extraordinary sitting of the RA National Assembly was convened on November 13, 2015.The parliament passed the draft decision of the RA National...