Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում շարունակվել են «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները
Նոյեմբերի 6-ին Աժ առողջապահության, մայրության եւ մանկության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արա Բաբլոյանի ու Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել են «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով առողջապահության ոլորտին հատկացվելիք ֆի...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 6-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկել է պատգամավորներ Թեւան Պողոսյանի, Էլինար Վարդանյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Արմեն Ռուստամյանի, Ստեփան Դեմիրճյանի, Էդմոն Մարուքյանի, Գագիկ Ջհանգիրյանի եւ Հեղինե Բիշարյանի հեղինակած ...
Աշխատանքային այցով Մինսկում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 6-ին Բելառուսի Հանրապետության նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելուց հետո առանձնազրույց է ունեցել ԲՀ ԱԺ Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հետ: Կողմերը քննարկել են միջխորհր...
Նոյեմբերի 6-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել են Վիշեգրադյան քառյակի երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների քաղաքական վարչությունների տնօրենների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաս...
Նոյեմբերի 10-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 10-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:...

В постоянных комиссиях НС продолжены обсуждения проекта закона “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”
6 ноября были продолжены дебаты по проекту закона РА “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”  на совместных заседаниях Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с постоянными комиссиями по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по вопросам науки, образования...
6 ноября созваны заседания постоянных комиссий НС  по государственно-правовым и по социальным вопросам под председательством соответственно О.Маргаряна и В.Айвазяна.Обсуждены в первом чтении проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об основах администрирования и административном п...
Личная беседа вице-спикера НС Э.Шармазанова с В.Андрейченко
6 ноября находящийся в Минске с рабочим визитом вице-спикер НС Э.Шармазанов после участия в инаугурации президента Республики Беларусь имел личную беседу с председателем Палаты представителей НС РБ В.Андрейченко.Стороны обсудили вопросы дальнейшего развития межпарламентского сотрудничества. Подчеркн...
6 ноября  заместитель председателя Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Арзуманян и член комиссии Н.Пашинян встретились с директорами политуправлений  МИД стран Вышеградской четверки.  В ходе встречи обсуждены внутриполитическое положение Армении, региональные проблемы, ситуа...
10 ноября, в 11:00 часов, будет созвано внеочередное заседание НС
10 ноября, в 11:00 часов, по решению Председателя НС Г.Саакяна, в соответствии  со ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА, будет созвано внеочередное заседание НС  – по повестке дня инициатора....