Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում շարունակվել են «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները
Նոյեմբերի 6-ին Աժ առողջապահության, մայրության եւ մանկության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արա Բաբլոյանի ու Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել են «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծով առողջապահության ոլորտին հատկացվելիք ֆի...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ նոյեմբերի 6-ին առաջին ընթերցմամբ քննարկել է պատգամավորներ Թեւան Պողոսյանի, Էլինար Վարդանյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Արմեն Ռուստամյանի, Ստեփան Դեմիրճյանի, Էդմոն Մարուքյանի, Գագիկ Ջհանգիրյանի եւ Հեղինե Բիշարյանի հեղինակած ...
Աշխատանքային այցով Մինսկում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 6-ին Բելառուսի Հանրապետության նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելուց հետո առանձնազրույց է ունեցել ԲՀ ԱԺ Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հետ: Կողմերը քննարկել են միջխորհր...
Նոյեմբերի 6-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել են Վիշեգրադյան քառյակի երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների քաղաքական վարչությունների տնօրենների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաս...
Նոյեմբերի 10-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 10-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:...

Debates of the RA Draft Law “On the RA State Budget for 2016” Continue in the Standing Committees of the National Assembly
On November 6 the financial means to be allocated to the sphere of healthcare by the RA draft law “On the RA State Budget for 2016” was debated at the joint sitting of the NA Standing Committees on Healthcare, Maternity and Childhood and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Ara Bab...
On November 6 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan debated the draft law “On Amending the RA Civil Code” in the first reading. The key reporter Edmon Marukyan presented the draft law and added that it was debated with the deputies.The draft law with th...
On November 6 the Deputy Speaker of the RA National Assembly Eduard Sharmazanov being on a working visit in Minsk, after taking part in the swearing in ceremony of the President of the Republic of Belarus, had a private talk with Vladimir Andreychenko, the Speaker of the RB NA House of Representativ...
On November 6 the Deputy Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Alexander Arzumanyan and the member of the Committee Nikol Pashinyan met with the directors of the political departments of the Ministries of Foreign Affairs of Višegrad Four countries. In the course of the meeting i...
On November 10 at 11:00 an Extraordinary Sitting of the National Assembly is To Be Convened
By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, in accordance with the Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government on November 10 at 11:00 an extraordinary sitting of the RA National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda....