ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 5-7-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Մինսկ՝ մասնակցելու Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի երդմնակալության արարողությանը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումները ԲՀ Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի, ինչպես նաեւ ԲՀ Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահ, ԲՀ Ազգային ժողովի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Վիկտոր Գումինսկիի հետ:
Նոյեմբերի 4-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկվել են մի շարք համաձայնագրեր: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը ներկայացրել է 1985 թվականի հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում ստորագրված ...
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի` Ազգային ժողովի կողմից առաջադրվող անդամի թափուր տեղի ընտրության համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ (թվով չորս) Թափուր պաշտոնին ներկայացվող պահանջներ Ազգային հանձնաժողովի ան...

5-7 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов с рабочим визитом будет находиться в Минске – для участия в церемонии инаугурации президента Республики Беларусь А.Лукашенко.
В рамках визита намечаются встречи вице-спикера НС РА с председателем Палаты представителей НС РБ В.Андрейченко, а также с вице-спикером Палаты представителей НС РБ, сопредседателем Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РБ и НС РА В.Гуминским.
Продолжаются дебаты по проекту Государственного бюджета РА на 2016 г.
4 ноября были продолжены дебаты по проекту закона РА “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”  на совместных заседаниях Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с постоянными комиссиями по социальным вопросам и по вопросам сельского хозяйства и охраны природы – соотве...
На заседании Постоянной комиссии НС по внешним сношениям обсуждены соглашения
4 ноября на заседании Постоянной комиссии НС по внешним сношениям под председательством А.Закаряна обсужден ряд соглашений.  Первый заместитель министра территориального управления и по чрезвычайным ситуациям В.Тертерян представил несколько статей и пунктов Европейской хартии местного самоуправ...