ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը նոյեմբերի 5-7-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Մինսկ՝ մասնակցելու Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի երդմնակալության արարողությանը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումները ԲՀ Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի, ինչպես նաեւ ԲՀ Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի փոխնախագահ, ԲՀ Ազգային ժողովի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Վիկտոր Գումինսկիի հետ:
Նոյեմբերի 4-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկվել են մի շարք համաձայնագրեր: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը ներկայացրել է 1985 թվականի հոկտեմբերի 15-ին Ստրասբուրգում ստորագրված ...
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի` Ազգային ժողովի կողմից առաջադրվող անդամի թափուր տեղի ընտրության համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի անդամ (թվով չորս) Թափուր պաշտոնին ներկայացվող պահանջներ Ազգային հանձնաժողովի ան...

On November 5-7 the Deputy Speaker of the RA National Assembly Eduard Sharmazanov is to leave for Minsk on a working visit to take part in the swearing in ceremony of the President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko.
The NA Deputy Speaker’s meetings with the Speaker of the House of Representatives of the National Assembly of the Republic of Belarus Vladimir Andreychenko, as well as the Deputy Speaker of the RB NA House of Representatives, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RB National Assembly and the RA National Assembly Viktor Guminsky are scheduled within the framework of the visit .
On November 4 a number of agreements were debated at the NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Artak Zakaryan.The RA First Deputy Minister of Territorial Administration and Emergency Situations Vache Terteryan presented the Articles 5, 6, paragraph 2 of the Article 7 and the p...