ՀՀ Ազգային ժողովում հավատարմագրված հարգելի լրագրողներ, տեղեկացնում ենք, որ հոկտեմբերի 9-ի ճեպազրույցները տեղի կունենան ԱԺ 330 սրահում:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին ներկա է գտնվել ՀՀ քննչական կոմիտեի հիմնադրման մեկամյակին եւ քննչական կոմիտեի աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր նիստին: Խորհրդարանի ղեկավարը ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել կոմիտեի շենքում, ծանոթացել կառույցի ...
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներին եւ դասախոսներին: Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2014 թ....
Ազգային ժողովում հոկտեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանի մամուլի ասուլիսը` «Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության արտգործնախարարների համաժողովի 31-րդ նստաշրջանի անցկացումը Երեւանում» թեմայով: ԱԺ պատգամավոր, Ֆրանկոֆոնիա...
Հոկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները: Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է խորհրդարանի գործունեությունը, անդրադարձել երկրի տնտեսությանը վերաբերող մի...
ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 սրահում կազմակերպում է «Մարդուն օրգաններ եւ հյուսվածքներ փոխպատվաստելու մասին» թեմայով խորհրդարանական լսումներ:...

8 октября Председатель НС Г.Саакян присутствовал на торжественном заседании, посвященном годовщине создания Следственного комитета РА и Дню работника Следственного комитета. Глава парламента в сопровождении председателя Следственного комитета РА А.Овсепяна ознакомился со зданием и условиями комитета...
8 октября Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.  Парламент продолжил обсуждение сообщения Совета Общественной телерадиокомпании о деятельности ОТРК за 2014 г.По вопросу обстоятельно выступили депутаты НС Р.Акопян, Л.Алексанян, В.Багдасарян, Э.Бишарян, А.Давтян, Н.Зог...
8 октября в парламенте состоялась пресс-конференция главы делегации НС РА в ПА Франкофонии М.Есаян на тему “Проведение 31-й сессии конференции министров иностранных дел Международной организации Франкофонии в Ереване”. Депутат НС, глава делегации НС РА в ПА Франкофонии М.Есаян сообщила, что 9-11 окт...
8 октября в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели Ереванского государственного экономического университета.  Вице-спикер НС Э.Нагдалян, приветствуя гостей, представила им деятельность парламента, обратилась к ряду экономических проблем страны. Э.Нагдалян ...