Հոկտեմբերի 6-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոս Կարինե Քալանթարյանը:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է սահմանադրական բարեփոխումների ընթացակարգը, մանրամասն անդրադարձել սահմանադրական փոփոխությունների նախագծում առկա եւ հանրության շրջանում լայնորեն քննարկվող որոշ դրույթների:
Այնուհետեւ ուսանողները հանդիպել են ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ: Ուսանողներն ԱԺ փոխնախագահին ուղղել են բազմաթիվ հարցեր, որոնք վերաբերել են օրենսդիր մարմնի գործունեությանը, սիրիահայերի խնդիրներին, ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 70-րդ նստաշրջանում ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ելույթի շեշտադրումներին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցին եւ այլն:
Այցի ավարտին ուսանողները Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ:
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը` քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, վավերացնելով ՀՀ-ի եւ Վերակառուցման ու զարգացման եվրոպական բանկի միջեւ 2015 թ. մայիսի 11-ին ստորագրված «Երեւանի քաղաքային լուսավորության ծրագիր» վար...
Հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի եւ պատվիրակության անդամներ Նաիրա Կարապետյանի ու Վահան Բաբայանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ են ներկայացվել ԵԽԽՎ աշնանային նստաշրջանի աշխատանքների վերաբերյալ: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ո...

On October 6 within the framework of the NA Open Doors programme the students of Yerevan Valery Brusov State University Languages and Social Sciences and the lecturer Karine Kalantaryan visited the parliament.
Welcoming the students, the NA Chief of Staff-General Secretary Hrayr Tovmasyan presented the procedure of the constitutional reforms, touched upon in detail some provisions being widely debated in the current draft constitutional amendments and among the public.
Afterwards the students met with the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov. The students addressed numerous questions to the NA Deputy Speaker, which related to the activities of the legislative body, the Syrian Armenians’ problems, the emphases of the RA President Serzh Sargsyan’s speech in the 70th Session of the UN General Assembly, the issue of the NK conflict settlement, etc.
At the end of the visit the students have been taken a photo with the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov in the Session Hall of the National Assembly.
On October 6 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings, by voting passing the legislative initiatives debated on the previous day, ratifying the Loan Agreement Municipal Lighting Project of Yerevan signed between the RA and European Bank for Reconstruction and Development ...
On October 6 the press conference of the NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan and the members of the Delegation Naira Karapetyan and Vahan Babayan was held, during which details were presented about the works of PACE Autumn Session.Hermine Naghdalyan assesse...