Սեպտեմբերի 1-ին` Գիտելիքի օրը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Երեւանի Դանիել Վարուժանի անվան համար 89 հիմնական դպրոց:
Աշակերտներն ու ուսուցիչները մեծ հուզմունքով եւ հանդիսավորությամբ են դիմավորել ԱԺ նախագահին: Տոնական միջոցառման ընթացքում աշակերտները հանդես են եկել ասմունքով եւ երաժշտական կատարումներով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ այսօր իր համար կրկնակի տոն է, քանի որ վերադարձել է իր հարազատ դպրոց, որը 40-ական թվականներին հիմնադրել է ԱԺ նախագահի հայրը` Գրիգոր Սահակյանը:
Դպրոցը համարելով սերունդների կրթության եւ դաստիարակության կարեւորագույն ինստիտուտ՝ Գալուստ Սահակյանն անդրադարձել է այդ ոլորտում առաջիկա անելիքներին:
ԱԺ նախագահը շրջել է դպրոցում, զրուցել աշակերտների հետ, վերհիշել դպրոցական իր հետաքրքիր տարիները:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Գիտելիքի օրվա առթիվ դպրոցին նվիրել է գեղարվեստական գրքերի մի ամբողջ գրադարան:
Սեպտեմբերի 1-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկել է «ՀՀ Կենտրոնական բանկի մաuին» ՀՀ oրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մաuին» եւ կից օրինագծերի փաթեթը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Ե...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ:«Խորապես վշտացած եմ ռազմական եւ պետական հայտնի գործիչ, գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ: Գուրգեն Դալիբալթայանի համար զինծառայությունը սովորական աշխատանք չէր, այլ՝...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Վահագն Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայտնի գործարար, հասարակական գործիչ, բարերար Վահագն Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է. «Սրտի խոր ցավով տեղեկացա հայտնի գործարար, հասարակական գործիչ, բարերար Վահագն Հովնանյանի մահվան մասին: Մենք կորցրինք իսկական հայ...
Բելառուսի Հանրապետությունում կայանալիք նախագահական ընտրություններին Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) շրջանակում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով 2015 թ. հոկտեմբերի 9-12-ը Մինսկ կգործուղվեն ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսուցիչներ, ուսանողներ, դասախոսներ, ծնողներ, շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի օրվա եւ ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ: Մենք կրթությանն ու դպրոցին վերաբերվում ենք որպես մեր արժեհամակարգի հիմնասյան, որպես ինքնակազմակերպման հզոր միջոցի...

On September 1, on Knowledge Day, the RA NA President Galust Sahakyan visited Daniel Varuzhan Basic School N 89 in Yerevan .
The pupils and teachers met the NA Speaker with great excitement and fanfare. During the festive event the pupils came up with recital and musical performances.
Thanking for the warm reception, the NA President Galust Sahakyan noted that for him it was a double holiday, as he returned his school, where he received his primary education, which had been founded by the NA President’s father, Grigor Sahakyan.
Considering school the most important institution for the education and upbringing of generations, Galust Sahakyan touched upon the works to be done in the sphere.
The NA President made a tour in the school, talked to the pupils, recalled the interesting school years of his.
The NA President Galust Sahakyan presented an entire library of fiction to the school on the occasion of Knowledge Day.
In the Committee Sitting
On September 1 the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan discussed the draft package of the bill on “Amendments to the RA law on “RA Central Bank”” and attached bills. The keynote speaker, Deputy Chairman of the RA Central Bank Nerses Yeritsyan n...
The RA NA President Galust Sahakyan sends a Letter of Condolence on the occasion of Gurgen Dalibaltayan’s demise.“I am deeply saddened by the renowned military and public figure, Colonel-General Gurgen  Dalibaltayan’s death. ...
NA President Galust Sahakyan’s Letter of Condolence on the Occasion of Vahak Hovnanian’s Death
The RA NA President Galust Sahakyan sent a Letter of Condolence on the occasion of the reputed businessman, public figure, philanthropist Vahak Hovnanian’s death. The Letter reads:“I have learnt with deep heartache about the reputed businessman, public figure, philanthropist Vahag Hovnanian’s demise...