Սեպտեմբերի 1-ին` Գիտելիքի օրը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Երեւանի Դանիել Վարուժանի անվան համար 89 հիմնական դպրոց:
Աշակերտներն ու ուսուցիչները մեծ հուզմունքով եւ հանդիսավորությամբ են դիմավորել ԱԺ նախագահին: Տոնական միջոցառման ընթացքում աշակերտները հանդես են եկել ասմունքով եւ երաժշտական կատարումներով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ այսօր իր համար կրկնակի տոն է, քանի որ վերադարձել է իր հարազատ դպրոց, որը 40-ական թվականներին հիմնադրել է ԱԺ նախագահի հայրը` Գրիգոր Սահակյանը:
Դպրոցը համարելով սերունդների կրթության եւ դաստիարակության կարեւորագույն ինստիտուտ՝ Գալուստ Սահակյանն անդրադարձել է այդ ոլորտում առաջիկա անելիքներին:
ԱԺ նախագահը շրջել է դպրոցում, զրուցել աշակերտների հետ, վերհիշել դպրոցական իր հետաքրքիր տարիները:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Գիտելիքի օրվա առթիվ դպրոցին նվիրել է գեղարվեստական գրքերի մի ամբողջ գրադարան:
Սեպտեմբերի 1-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկել է «ՀՀ Կենտրոնական բանկի մաuին» ՀՀ oրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մաuին» եւ կից օրինագծերի փաթեթը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Ներսես Ե...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ:«Խորապես վշտացած եմ ռազմական եւ պետական հայտնի գործիչ, գեներալ-գնդապետ Գուրգեն Դալիբալթայանի մահվան կապակցությամբ: Գուրգեն Դալիբալթայանի համար զինծառայությունը սովորական աշխատանք չէր, այլ՝...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի ցավակցական ուղերձը Վահագն Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել հայտնի գործարար, հասարակական գործիչ, բարերար Վահագն Հովնանյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է. «Սրտի խոր ցավով տեղեկացա հայտնի գործարար, հասարակական գործիչ, բարերար Վահագն Հովնանյանի մահվան մասին: Մենք կորցրինք իսկական հայ...
Բելառուսի Հանրապետությունում կայանալիք նախագահական ընտրություններին Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) շրջանակում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով 2015 թ. հոկտեմբերի 9-12-ը Մինսկ կգործուղվեն ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելի...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ աշակերտներ, ուսուցիչներ, ուսանողներ, դասախոսներ, ծնողներ, շնորհավորում եմ ձեզ Գիտելիքի օրվա եւ ուսումնական տարվա մեկնարկի առթիվ: Մենք կրթությանն ու դպրոցին վերաբերվում ենք որպես մեր արժեհամակարգի հիմնասյան, որպես ինքնակազմակերպման հզոր միջոցի...

1 сентября, в День знаний,   Председатель НС Г.Саакян посетил основную школу N 89 им. Даниэла Варужана.
Учащиеся и учителя торжественно и с большим волнением встретили спикера парламента. В ходе торжественного мероприятия учащиеся выступили с декламацией и музыкальной программой.
Поблагодарив за теплый прием, Председатель НС отметил, что для него сегодня двойной праздник, так как он возвратился в свою родную школу, которую в 40-е годы основал его отец – Григор Саакян.
Считая школу важнейшим институтом образования и воспитания поколений, Г.Саакян обратился к предстоящим планам в этой сфере.
Председатель НС ознакомился со школой, побеседовал с учащимися, вспомнил свои интересные школьные годы.
В связи с Днем знаний Председатель НС Г.Саакян подарил школе целую библиотеку художественной литературы.
“Глубоко опечален кончиной известного военного и государственного деятеля, генерал-полковника Гургена Далибалтаяна.Для Гургена Далибалтаяна военная служба не была обычной работой, а честью и преданностью, которым он остался верен в течение всей своей жизни и деятельности – в Армении и за ее пределам...
Соболезнование Председателя НС Г.Саакяна в связи с кончиной В.Овнаняна
“С глубокой скорбью узнал о кончине известного бизнесмена, общественного деятеля, мецената Ваагна Овнаняна.Мы потеряли настоящего патриота и преданного армянина, чье не только имя, но и деятельность и образ жизни были связаны со своим народом и родиной. Остались незавершенными множество задумок, дей...
“Дорогие учащиеся, учителя, студенты, преподаватели, родители, поздравляю вас с Днем знаний и началом учебного года!К образованию и школе мы относимся как к опоре нашей системы ценностей, как к мощному средству самоорганизации, как к оборонительному и в то же время победному оружию – оружию, которым...