Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Նո Յուն Մինը եւ խմբի անդամները հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար, պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանի եւ Ճապոնիայում ու Հարավային Կորեայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հրանտ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Կորեացի խորհրդարանականները Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի անունից ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը։
Նրանք եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց մեծ եղեռնը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին, դիտել լուսանկարներն ու ցուցանմուշները։
Նրանք նաեւ գրառում են կատարել հուշամատյանում։
Հուլիսի 17-ին ԱԺ Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Սուքիաս Ավետիսյանը հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Նո Յուն Մինի եւ խմբի անդամների հետ: Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը, ողջունելո...

On July 17 Noh Young-min, the Head of Korea-Armenia Friendship Group of the National Assembly of the Republic of Korea and the members of the group being in Armenia on an official visit went to Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the Head of the RA NA Armenia-Korea Friendship Group, deputy Samvel Farmanyan and Hrant Poghosyan, the RA Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Japan and South Korea.
In the name of Korea-Armenia Friendship Group the Korean parliamentarians laid a wreath at the Armenian Genocide Memorial, put flowers at the unquenchable fire and honoured in silence the memory of the holy martyrs.
They also visited the Armenian Genocide Museum-Institute, got familiarized with the documents witnessing the Armenian Genocide and observed the photos and exhibits.
They also took notes in the memory book.
On July 17 the Head of the NA Armenia-Korea Friendship Group Samvel Farmanyan, Alexander Arzumanyan and Sukias Avetisyan met with Noh Young-min, Head of Korea-Armenia Friendship Group of the Republic of Korea and the members of the Group.Welcoming the guests in the parliament the Head of the NA Arme...