Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Նո Յուն Մինը եւ խմբի անդամները հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար, պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանի եւ Ճապոնիայում ու Հարավային Կորեայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հրանտ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Կորեացի խորհրդարանականները Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի անունից ծաղկեպսակ են դրել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը։
Նրանք եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Հայոց մեծ եղեռնը հավաստող փաստաթղթերին ու վավերագրերին, դիտել լուսանկարներն ու ցուցանմուշները։
Նրանք նաեւ գրառում են կատարել հուշամատյանում։
Հուլիսի 17-ին ԱԺ Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը եւ Սուքիաս Ավետիսյանը հանդիպել են Կորեայի Հանրապետության Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Նո Յուն Մինի եւ խմբի անդամների հետ: Հայաստան-Կորեա բարեկամական խմբի ղեկավար Սամվել Ֆարմանյանը, ողջունելո...

17 июля находящийся с официальным визитом в Армении руководитель группы дружбы Корея – Армения НС Республики Корея Но Юн Мин и члены группы в сопровождении руководителя группы дружбы Армения – Корея, депутата НС С.Фарманяна и Чрезвычайного и Полномочного посла РА в Японии и Южной Корее Г.Погосяна посетили Цицернакабердский мемориал.
Корейские парламентарии от имени группы дружбы Корея – Армения возложили венок и цветы к мемориалу Геноцида армян 1915 года и к Вечному огню, почтили молчанием память святых мучеников.
Они побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с документами и материалами, свидетельствующими о преступлении.
Корейские депутаты внесли соответствующую запись в Книгу почетных гостей.
17 июля руководитель парламентской группы дружбы Армения – Корея С.Фарманян, члены группы А.Арзуманян и С.Аветисян встретились с руководителем группы дружбы Корея – Армения  Республики Корея Но Юн Мином и членами группы.Руководитель группы дружбы Армения – Корея С.Фарманян, приветствуя гостей в...