ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հունիսի 19-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավոր Ռոբերտ Շլեգելին եւ Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» կազմակերպության տնօրեն Մարկ Կալինինին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հուլիսի 2-ին Մոսկվայում ՌԴ Պետական դումայի նախաձեռնությամբ կազմակերպվող «Եվրասիական երիտասարդական» ֆորումին Հայաստանից երիտասարդ հասարակական-քաղաքական գործիչների մասնակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ երկու խորհրդարանների միջեւ համատեղ իրականացվելիք մի շարք ծրագրեր:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությանը եւ տարածաշրջանային խնդիրներին:
ՆԱՏՕ խորհրդարանական վեհաժողովի անդամները ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանի եւ պատվիրակության անդամներ Էլինար Վարդանյանի, Թեւան Պողոսյանի ուղեկցությամբ հունիսի 19-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել Հ...
Հունիսի 19-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տեղեկացրել է, որ խորհրդարանն արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը կշարունակի երկուշաբթի՝ հունիսի 22-ին: Այնուհետեւ խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ նիստում քննարկված օրենքների նա...
Հունիսի 19-ին աշխատանքն է շարունակել ՆԱՏՕ ԽՎ-ի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարը: Նիստը վարել է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի գլխավոր զեկուցող Ժուլիո Միրանդա Կալհան: Քննարկումների առանցքում եղել է «Լեռնային Ղարաբաղ. միջնորդության դերը» թեման, որի շրջանակում ելույթ է ունեցել ՀՀ արտաք...
Հունիսի 19-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդիպել են «Համագործակցություն» միջազգային երիտասարդական հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մագոմեդ Ալիեւի հետ: Ողջունելով ներկաներին` Մա...

On June 19 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received the deputy of the State Duma of the Russian Federation Robert Schlegel and the Director of the organization “Rossotrudnichestvo” in Armenia Mark Kalinin.
During the meeting the sides discussed issues relating to the participation of the young public-political figures from Armenia in the “Eurasian Youth” Forum being organized at the initiative of the RF State Duma in Moscow on July 2.
The interlocutors also discussed a number of programmes to be implemented together between the two parliaments.
At the meeting the membership of Armenia to the EEU and regional problems were touched upon.
Visit to Memorial Complex of Tsitsernakaberd
On June 19 the members of the NATO Parliamentary Assembly accompanied by the Head of the RA NA Delegation to the NATO PA Koryun Nahapetyan and the members of the Delegation Elinar Vardanyan, Tevan Poghosyan visited the Armenian Genocide Memorial Complex of Tsitsernakaberd.The members of the Delegati...
On June 19 the National Assembly continued the work of the extraordinary session. At the beginning of the sitting the NA Speaker Galust Sahakyan informed that the parliament will continue the work of the extraordinary session on Monday, on June 22.Afterwards the parliament by voting passed the draft...
On June 19 the NATO PA Rose-Roth Seminar continued the work. Julio Miranda Calha, General Rapporteur, NATO PA Defence and Security Committee moderated the session. The key theme was Nagorno Karabakh: The Role of Mediation, on which Ashot Hovakimian, the RA Deputy Minister of Foreign Affairs, deliver...
On June 19 the members of the Youth Parliament (YP) adjunct to the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport met with the Executive Director of the International Youth Public Organization “Sodrujestvo” (Cooperation) Magomed Aliyev. Welcoming the attendees Magomed Aliyev h...