ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հունիսի 19-ին ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավոր Ռոբերտ Շլեգելին եւ Հայաստանում «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» կազմակերպության տնօրեն Մարկ Կալինինին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հուլիսի 2-ին Մոսկվայում ՌԴ Պետական դումայի նախաձեռնությամբ կազմակերպվող «Եվրասիական երիտասարդական» ֆորումին Հայաստանից երիտասարդ հասարակական-քաղաքական գործիչների մասնակցությանն առնչվող հարցեր:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ երկու խորհրդարանների միջեւ համատեղ իրականացվելիք մի շարք ծրագրեր:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցությանը եւ տարածաշրջանային խնդիրներին:
ՆԱՏՕ խորհրդարանական վեհաժողովի անդամները ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանի եւ պատվիրակության անդամներ Էլինար Վարդանյանի, Թեւան Պողոսյանի ուղեկցությամբ հունիսի 19-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել Հ...
Հունիսի 19-ին Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տեղեկացրել է, որ խորհրդարանն արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը կշարունակի երկուշաբթի՝ հունիսի 22-ին: Այնուհետեւ խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ նիստում քննարկված օրենքների նա...
Հունիսի 19-ին աշխատանքն է շարունակել ՆԱՏՕ ԽՎ-ի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարը: Նիստը վարել է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի գլխավոր զեկուցող Ժուլիո Միրանդա Կալհան: Քննարկումների առանցքում եղել է «Լեռնային Ղարաբաղ. միջնորդության դերը» թեման, որի շրջանակում ելույթ է ունեցել ՀՀ արտաք...
Հունիսի 19-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդիպել են «Համագործակցություն» միջազգային երիտասարդական հասարակական կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մագոմեդ Ալիեւի հետ: Ողջունելով ներկաներին` Մա...

19 июня председатель   Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял депутата Госдумы РФ Р.Шлегеля и директора “Россотрудничества” в Армении М.Калинина.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся участия молодых общественно-политических деятелей Армении в организуемом 2 июля в Москве по инициативе Госдумы РФ “Евразийском молодежном форуме”.
Собеседники обсудили также ряд совместных программ двух парламентов.
На встрече затронуты были вопросы членства Армении в ЕАЭС и региональные проблемы.
19 июня члены делегации ПА НАТО в сопровождении руководителя делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетяна и членов делегации Э.Варданян и Т.Погосяна посетили мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде  Члены делегации возложили цветы к мемориалу и почтили минутой молчания память полутора миллионов безв...
19 июня Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.  Парламент голосованием принял проекты законов, обсуждавшиеся на предыдущем заседании.Затем депутаты приступили к обсуждению в различных чтениях проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О статусе добровольца Ерк...
19 июня продолжил работу семинар ПА НАТО “Роуз-Рот”.Заседание вел главный докладчик  Комиссии по вопросам обороны и безопасности ПА НАТО Жулио Миранда Калхан. В центре обсуждений – тема “Нагорный Карабах: роль посредничества”, в рамках которой обстоятельно выступили заместитель министра иностра...
19 июня члены действующего при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Молодежного парламента (МП) встретились с исполнительным директором международной молодежной общественной организации “Содружество” М.Алиевым.Приветствуя присутствующих, М.Алиев отметил,...