Հունիսի 12-ին ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունել է ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
Ողջունելով հրուրին՝ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նրան ԼՂՀ ԱԺ նախագահ վերընտրվելու կապակցությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահը կարեւորել է ԼՂՀ-ում ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան անցկացված խորհրդարանական ընտրությունները, ինչը բարձր է գնահատվել նաեւ դիտորդական առաքելություն իրականացնող միջազգային կազմակերպությունների կողմից: Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման հարցը մշտապես ՀՀ խորհրդարանի ուշադրության կենտրոնում է: Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջեւ հարաբերությունների առավել ընդլայնումն ու խորացումը:
ԼՂՀ ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանին ջերմ ընդունելության ու արդյունավետ համագործակցության համար: Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել երկու խորհրդարանների մշտական հանձնաժողովների միջեւ ձեւավորված սերտ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում համաձայնություն է ձեռք բերվել ՀՀ խորհրդարանի եւ ԼՂՀ խորհրդարանի միջեւ կնքված համաձայնագրի զարգացման շուրջ:

Председатель НС РА Г.Саакян принял председателя НС НКР А.Гуляна.
Приветствуя гостя, Г.Саакян поздравил его с переизбранием на пост председателя НС НКР. Председатель НС РА подчеркнул важность проведения парламентских выборов в НКР в соответствии с международными критериями, что высоко было оценено также осуществлявшими наблюдательную миссию международными организациями. Г.Саакян отметил, что вопрос мирного урегулирования Нагорно-Карабахского конфликта постоянно в центре внимания парламента Армении. Глава парламента особо выделил важность максимального расширения и углубления отношений между НС РА и НС НКР.
Председатель НС НКР поблагодарил спикера НС РА Г.Саакяна за теплый прием и плодотворное сотрудничество. А.Гулян высоко оценил тесное сотрудничество между постоянными комиссиями двух парламентов.
В ходе встречи достигнута договоренность о развитии заключенного между парламентами  РА и НКР соглашения.