Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի հրավերով հունիսի 1-ից 5-ը Դամասկոս (Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն) կգործուղվեն ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Տաճատ Վարդապետյանը, Արման Սահակյանը, Միքայել Մանուկյանը, Թեւան Պողոսյանը:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) շրջանակներում կայանալիք «Ազատ ընտրությունների իրականացման իրավունքը. ընտրական օրենսդրության կիրառման դժվարությունը եւ համապատասխանությունը Եվրոպայի խորհրդի չափանիշներին» խորագրով խորհրդարանական կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով հունիսի 3-ից 6-ը Փարիզ կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը, Լյուդմիլա Սարգսյանը, Հայկ Խաչատրյանը եւ Խաչատուր Քոքոբելյանը:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի 41-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով հուլիսի 6-ից 12-ը Բեռն (Շվեյցարիա) կգործուղվի Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվել են «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունների քննարկումները
Մայիսի 29-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, որը նախագահել են Հակոբ Հակոբյանը եւ Գագիկ Մինասյանը, քննարկվել է սոցիալական հարցերի նախարարությանը հատկացված ֆինանսական միջոցների օգտագործման վերաբերյալ հաշվետվությունը: ՀՀ ֆինանսներ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մայիսի 25-28-ը մասնակցել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին առընթեր ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեների (հանձնաժողովների) նախագահների հա...

On May 29 at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Social Affairs and Public Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Hakob Hakobyan and Gagik Minasyan the report on the use of the financial means allocated to the Ministry of Social Affairs was debated. The ...
29.05.2015
Koryun Nahapetyan Takes Part in the Conference of the Chairs of the Committees on Defence and Security of the Parliaments of the CSTO Member States Adjunct to the CSTO PA Council
On May 25-28 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan took part in the consultation of the Chairs of the Committees on Defense and Security of the Parliaments of the CSTO Member States adjunct to the CSTO PA Council, which took...
On June 1 within the framework of the NA Open Doors programme, under the sponsorship of the NA Speaker Galust Sahakyan, in the National Assembly Park on Children’s Rights Protection Day a festive event will take place. There will be surprises. On June 1 at 13:00 we kindly invite everybody to the Nat...