Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի հրավերով հունիսի 1-ից 5-ը Դամասկոս (Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն) կգործուղվեն ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Տաճատ Վարդապետյանը, Արման Սահակյանը, Միքայել Մանուկյանը, Թեւան Պողոսյանը:
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) շրջանակներում կայանալիք «Ազատ ընտրությունների իրականացման իրավունքը. ընտրական օրենսդրության կիրառման դժվարությունը եւ համապատասխանությունը Եվրոպայի խորհրդի չափանիշներին» խորագրով խորհրդարանական կոնֆերանսին մասնակցելու նպատակով հունիսի 3-ից 6-ը Փարիզ կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը, Լյուդմիլա Սարգսյանը, Հայկ Խաչատրյանը եւ Խաչատուր Քոքոբելյանը:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի 41-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով հուլիսի 6-ից 12-ը Բեռն (Շվեյցարիա) կգործուղվի Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը:
ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում շարունակվել են «ՀՀ 2014թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունների քննարկումները
Մայիսի 29-ին ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, որը նախագահել են Հակոբ Հակոբյանը եւ Գագիկ Մինասյանը, քննարկվել է սոցիալական հարցերի նախարարությանը հատկացված ֆինանսական միջոցների օգտագործման վերաբերյալ հաշվետվությունը: ՀՀ ֆինանսներ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մայիսի 25-28-ը մասնակցել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին առընթեր ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեների (հանձնաժողովների) նախագահների հա...

В постоянных комиссиях НС продолжены обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2014 г.”
29 мая на совместных заседаниях постоянных комиссий НС по социальным вопросам, по вопросам сельского хозяйства и охраны природы и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством соответственно А.Акопяна, М.Григоряна и Г.Минасяна продолжались обсуждения годового отчета “Об исполнени...
29.05.2015
К.Нагапетян принял участие в совещании председателей комиссий по обороне и безопасности парламентов государств-членов ОДКБ при Совете ПА ОДКБ
25-28 мая председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян принял участие в координационном совещании председателей комитетов (комиссий) по обороне и безопасности парламентов государств-членов ОДКБ при Совете ПА ОДКБ, состоявшемся в Душанбе. ...
1 июня, в 13.00 часов, радушно приглашаем всех в парк НС
1 июня, в 13.00 часов, в рамках программы “Открытые двери” под патронатом Председателя НС Г.Саакяна в парламентском парке состоится праздничное мероприятие в связи с Днем защиты прав детей. Предусмотрены сюрпризы.  Радушно приглашаем всех в парк НС в указанное время.  ...