ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 20-ին Ազգային ժողով էին այցելել Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները: Նրանք ներկա են եղել խորհրդարանի նիստերի դահլիճում ընթացող հերթական նիստին եւ հետեւել են պատգամավորների աշխատանքին: Բաց դասը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
ԱԺ փոխնախագահը, ողջունելով հյուրերին, խոսել է նոր սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության կարեւորության ու քաղաքացիական հասարակության կայացման մասին: Նա կարեւորել է մանկավարժի դերը հասարակության մեջ՝ նշելով, որ այն բժշկի մասնագիտությունից հետո առաջին բարդ ու կարեւոր մասնագիտությունն է:
Տիկին Նաղդալյանը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանում քայքայիչ աղանդների տարածմանն ու բանակի վրա դրա ազդեցությանը, ազատամարտիկների սոցիալական խնդիրներին, Բոլոնյան համակարգի ընդունմանն ու Հայաստանի կրթական համակարգի վրա դրա ազդեցությանը, ինչպես նաեւ մարզերում լավ մասնագետների պակասին:
Այցի ավարտին աշակերտները լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահի հետ:
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մայիսի 20-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Չիկահիտո Հարադային, ով խորհրդարան էր այցելել Հայաստանում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը, բարձր գնահատելով հայ-ճապոնական հարաբերությունները, նշել է, որ դրանք խարսխ...

On May 20 within the framework of the Open Lesson programme the students and professors of Khachatour Abovyan Armenian State Pedagogical University visited the National Assembly. They observed the regular NA sitting in the Session Hall and the deputies’ work. Hermine Naghdalyan was conducting the open lesson.
Welcoming the guest, the NA Deputy Speaker has talked about the importance of military-patriotic upbringing and sustainability of civil society. She highlighted the role of a pedagogue in the society, noting that it is the second most important and sophisticated profession after doctor’s profession.
Mrs. Naghdalyan answered the students’ questions concerning the deteriorating religious groups’ proliferation and their impact on the army, freedom fighters’ social problems, as well as the lack of good specialists in marzes.
The students together with the NA Deputy Speaker were taken a photo at the end of the visit.
On May 20 the President of the National Assembly received Chikahito Harada, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Japan to Armenia, who visited the parliament on the occasion of the completion of the diplomatic mission in the RA. Highly assessing the Armenian-Japanese relations, the NA Pre...