ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Զոյի Կոնստանտոպուլուի հրավերով մայիսի 17-ին պաշտոնական այցով մեկնել է Աթենք` Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակի արարողություններին մասնակցելու նպատակով:
Մայիսի 18-ին նախատեսվում է ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումը Հունաստանի խորհրդարանի խոսնակի հետ: Նույն օրը Էդուարդ Շարմազանովը կմասնակցի «Ցեղասպանությունների եռամիասնություն. հայեր, հույներ, ասորիներ» միջազգային համաժողովին, որտեղ հանդես կգա ելույթով:
Մայիսի 19-ին՝ Պոնտոսի հույների ցեղասպանության օրը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Աթենքի Սինտագմա հրապարակում հարգանքի տուրք կմատուցի Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին եւ հանդես կգա ելույթով:
Պաշտոնական այցով Աթենքում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մայիսի 18-ին Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանում առանձնազրույց է ունեցել խորհրդարանի խոսնակ Զոյի Կոնստանտոպուլուի հետ: Երկուստեք գոհունակությամբ արձանագրվել է, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները կայուն առաջ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ թանգարանների աշխատակիցներին, թանգարանային գործի մասնագետներին եւ բոլոր արվեստասերներին Թանգարանների միջազգային օրվա առթիվ: Պատմության եւ մշակույթի յուրօրինակ պահապանի դեր ստանձնած թանգարաններն իրականացնում են մի առաքելություն, որը երբեւ...

Вице-спикер НС Э.Шармазанов с официальным визитом отбыл в Афины
17 мая вице-спикер НС Э.Шармазанов по приглашению спикера парламента Греческой Республики Зои Константопулу отбыл с официальным визитом в Афины – для участия в церемониях памяти жертв геноцида понтийских греков.
18 мая намечается встреча вице-спикера НС со спикером греческого парламента. В тот же день Э.Шармазанов примет участие в международном форуме “Триединство геноцидов: армяне, греки, ассирийцы”, на котором выступит с речью.
19 мая, в день геноцида понтийских греков, на афинской площади Синтагма вице-спикер НС Э.Шармазанов отдаст дань уважения жертвам геноцида и также выступит с речью.
18 мая Национальное Собрание начало работу четырехдневных заседаний.  До начала работы депутаты приветствовали посетивших НС в рамках программы “Открытые двери” и следящих за работой парламентариев  в зале заседаний председателей школьных советов 33 старших школ Еревана и Араратской област...
18 мая в рамках программы “Открытые двери” НС посетили председатели школьных советов 33 старших школ Еревана и Араратской области. Они присутствовали на проходящих в зале заседаний четырехдневных заседаниях и следили за работой депутатов. Открытый урок вела вице-спикер НС Э.Нагдалян.Вице-спикер НС, ...
Поздравление Г.Саакяна в связи с Международным днем музеев
“Поздравляю работников музеев, специалистов музейного дела и всех ценителей искусства с Международным днем музеев!  Взявшие на себя роль уникального стража истории и культуры музеи осуществляют миссию, которая никогда не теряет свою важность. Сохраняя ценности, они и сами ценны как очаги культу...