Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 27-30-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Սիրիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 22-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի նախագահ Մուհամմադ Ջիհադ ալ-Լահամի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Գալուստ Սահակյանը, ողջուն...

22 апреля  состоялось рабочее совещание парламента, которое вел  Председатель НС Г.Саакян.Oбсуждались проекты решений повесток дня седьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 27-30 апреля. В проект решения о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС пятого созы...
Г.Саакян принял парламентскую делегацию Сирии
22 апреля Председатель НС Г.Саакян принял парламентскую делегацию Народного Собрания Сирийской Арабской Республики (САР)  во главе с Мухаммадом Джихадом аль-Лахамом, которая прибыла в Армению для участия в мероприятиях, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян. Г.Саакян, приветствуя гостей в ...