Ապրիլի 22-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ ապրիլի 27-30-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Սիրիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ապրիլի 22-ին ընդունել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական ժողովի նախագահ Մուհամմադ Ջիհադ ալ-Լահամի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստան է ժամանել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով: Գալուստ Սահակյանը, ողջուն...

On April 22 the RA NA working consultation presided over by the Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan was held. The draft decisions on the agenda of the seventh session of the fifth convocation of the National Assembly and of April 27-30 NA four-day sittings of the National...
Galust Sahakyan Receives the Parliamentary Delegation of Syria
On April 22 the RA NA Galust Sahakyan received the delegation led by Mohammad Jihad al-Laham, Speaker of the People’s Council of the Arab Republic of Syria, which arrived in Armenia to take part in the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial.Welcoming the guests in the National Assembly...