Ապրիլի 21-ին՝ ժամը 14:00-ին, ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի կունենա աշխատանքային հանդիպում հասարակական կազմակերպությունների հետ՝ առանց ծնողական խնամքի մնացած երեխաների սոցիալական պաշտպանությանը վերաբերող խնդիրները քննարկելու նպատակով:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ապրիլի 20-ին Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում մասնակցել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված հուշակոթողի բացմանը: Արարողությանը ներկա են եղել նաեւ ՏԿԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը եւ Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը:Օրը փարաքարցիների համար խորհրդանշական էր, ք...
Ապրիլի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի նախաձեռնությամբ անցկացվել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես-երաժշտական ցերեկույթ, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի գլխավոր քարտուղար Ալեքսեյ Սերգեեւը, ...

20 апреля Председатель НС Г.Саакян принял участие в открытии памятника к 100-й годовщине Геноцида армян в общине Паракар Армавирской области.  На церемонии присутствовали также министр территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА А.Ерицян и марзпет (губернатор) Армавирской области...
19 апреля в Таврическом дворце Санкт-Петербурга по инициативе МПА СНГ прошла выставка-музыкальный утренник, посвященный 100-й годовщине Геноцида армян, на котором присутствовали вице-спикер НС РА Э.Шармазанов, генеральный секретарь Совета МПА СНГ А.Сергеев, генеральный консул РА в Санкт-Петербурге Г...