Ապրիլի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը Սանկտ Պետերբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ:
Կողմերը քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միությանն առնչվող հարցեր:
Սերգեյ Նարիշկինը շնորհակալություն է հայտնել Գալուստ Սահակյանին «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովի աշխատանքներին անձամբ մասնակցելու համար: Նա իր գոհունակությունն է հայտնել նաեւ խորհրդարանական երկկողմ համագործակցության զարգացման առնչությամբ եւ վստահեցրել, որ ռուսական կողմն ամեն ինչ կանի համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փաստել է, որ Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանում արդեն ստեղծվել է հատուկ փորձագիտական խումբ, որը զբաղվելու է ԵՏՄ անդամակցության հետ կապված օրենսդրության համապատասխանեցման եւ դրան առնչվող տեղեկությունների վերլուծության հարցերով:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների տնտեսությանը, միասնական շուկայում Հայաստանի Հանրապետության ներգրավվածության արդյունավետությանն ու համատեղ բազմաթիվ ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

16 апреля Председатель НС Г.Саакян в рамках рабочего визита в Санкт-Петербург встретился с Председателем Госдумы ФС РФ С.Нарышкиным.
Стороны обсудили касающиеся ЕАЭС вопросы.
С.Нарышкин поблагодарил Г.Саакяна за личное участие в работе международной конференции “Евразийские экономические перспективы”. Он также выразил удовлетворение развитием двустороннего парламентского сотрудничества и заверил, что российская сторона сделает все возможное для более эффективного сотрудничества.
Председатель НС Г.Саакян отметил, что в парламенте РА создана специальная экспертная группа, которая должна заниматься   вопросами гармонизации связанного с членством в ЕАЭС законодательства и анализом соответствующей информации.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся экономики двух стран, эффективности вовлечения РА в единый рынок, реализации различных совместных программ.