ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 13-ին հանդիպել է ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ:
Ողջունելով ԵԽԽՎ նախագահին` Էլինար Վարդանյանը ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի կատարած աշխատանքները, գործունեության ոլորտները, օրինագծերի ստեղծման, մշակման եւ ընդունման գործընթացը: Նա կարեւորագույն ձեռքբերում է համարել «Կանանց եւ տղամարդկանց հավասար իրավունքների եւ հավասար հնարավորությունների ապահովման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի ընդունումը: Տիկին Վարդանյանը կարեւորել է նաեւ հասարակական կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են կանանց նկատմամբ բռնության եւ ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ դրա դեմ պայքարի մասին ստամբուլյան կոնվենցիայի դրույթները, մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հասարակական կազմակերպությունների եւ օրենսդրական աշխատանքում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ այլ հարցերի:
ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը եւ պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Լեւոն Զուրաբյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը, Վահան Բաբայանը, ապրիլի 13-ին հանդիպել են աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ: Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելո...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը ապրիլի 13-ին հանդիպել է ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ: Ողջունելով հյուրին` Արտակ Զաքարյանը համոզմունք է հայտնել, որ ԵԽԽՎ նախագահի այցը Հայաստան շատ կարեւոր է եւ ճանաչողական, քաղաքական ու հանրային պատկերացումների մեծ հնարավո...

13 апреля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян встретилась с Председателем ПАСЕ Анн Брассер.
Приветствуя Председателя ПАСЕ, Э.Варданян представила работу и сферы деятельности возглавляемой ею комиссии, процесс создания, разработки и принятия   законопроектов. Она охарактеризовала как значительное достижение принятие проекта закона РА “Об обеспечении равных прав и равных возможностей женщин и мужчин”. Г-жа Варданян также подчеркнула важность сотрудничества с общественными организациями.
В ходе встречи стороны обсудили положения конвенции о предупреждении женского и семейного насилия и борьбе с ним, а также вопросы, касающиеся деятельности общественных организаций и законодательной работы постоянных комиссий НС в   сфере защиты прав человека.
Собеседники обратились также к другим вопросам.
14.04.2015
Встречи в НС с группой стран по борьбе с коррупцией СЕ
14 апреля члены парламентских фракций ППА, АНК, ПОЕ и АРФД  С.Маргарян, М.Мелкумян, Л.Зурабян, О.Маргарян, Л.Дохолян и А.Минасян встретились в НС с членами прибывшей в Армению с рабочим визитом  группы стран по борьбе с коррупцией СЕ (GRECO) М.Янсеном, Ф.Рау, Д.Курпниече, Д.Еленичем и Т.Ка...
Встречи Председателя ПАСЕ Анн Брассер в НС РА
13 апреля глава делегации Армении в ПАСЕ Э.Нагдалян и члены делегации Н.Зограбян, М.Шахгельдян, Л.Зурабян, А.Ованнисян, В.Бабаян встретились с находящейся с официальным  визитом в Армении Председателем ПАСЕ Анн Брассер.Э.Нагдалян, приветствуя визит Председателя ПАСЕ в нашу страну, отметила, что...
Председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям встретился с Председателем ПАСЕ
13 апреля Председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с Председателем ПАСЕ Анн Брассер.Приветствуя гостью, А.Закарян выразил уверенность, что визит Председателя ПАСЕ в Армению весьма важен и предоставляет г-же Брассер широкие возможности ознакомления с страной с поз...