ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը ապրիլի 13-ին հանդիպել է ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ:
Ողջունելով ԵԽԽՎ նախագահին` Էլինար Վարդանյանը ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի կատարած աշխատանքները, գործունեության ոլորտները, օրինագծերի ստեղծման, մշակման եւ ընդունման գործընթացը: Նա կարեւորագույն ձեռքբերում է համարել «Կանանց եւ տղամարդկանց հավասար իրավունքների եւ հավասար հնարավորությունների ապահովման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի ընդունումը: Տիկին Վարդանյանը կարեւորել է նաեւ հասարակական կազմակերպությունների հետ համագործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են կանանց նկատմամբ բռնության եւ ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ դրա դեմ պայքարի մասին ստամբուլյան կոնվենցիայի դրույթները, մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հասարակական կազմակերպությունների եւ օրենսդրական աշխատանքում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ այլ հարցերի:
ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը եւ պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Լեւոն Զուրաբյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը, Վահան Բաբայանը, ապրիլի 13-ին հանդիպել են աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ: Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելո...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը ապրիլի 13-ին հանդիպել է ԵԽԽՎ նախագահ Անն Բրասերի հետ: Ողջունելով հյուրին` Արտակ Զաքարյանը համոզմունք է հայտնել, որ ԵԽԽՎ նախագահի այցը Հայաստան շատ կարեւոր է եւ ճանաչողական, քաղաքական ու հանրային պատկերացումների մեծ հնարավո...

On April 13 the Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the PACE President Anne Brasseur.
Welcoming the PACE President, Elinar Vardanyan presented the works done by the Committee led by him, the process of the spheres of the activity, the creation, elaboration and the adoption of the bills. She considered the most important achievement the adoption of the RA draft law “On Provision of Equal Rights and Equal Opportunities for Women and Men.” Mrs Vardanyan also highlighted the cooperation with the NGOs.
In the course of the meeting the sides discussed the provisions of the Istanbul Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence, issues concerning the activities of the NGOs in the sphere of the protection of human rights and NA Standing Committees in the legislative work.
The interlocutors also touched other issues.
On April 13 the Head of the Armenian delegation to the PACE Hermine Naghdalyan and the members of the delegation Naira Zohrabyan, Mher Shahgeldyan, Levon Zurabyan, Arpine Hovhannisyan, Vahan Babayan met with the PACE President Anne Brasseur who arrived in Armenia on a working visit.Welcoming the PAC...
On April 13 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with the PACE President Anne Brasseur. Welcoming the guest, Artak Zakaryan has expressed conviction that the PACE President’s visit to Armenia is very important and cognitive and will give a big opportun...