Ապրիլի 9-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հյուրընկալել է Երեւանի պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի դասախոսներին եւ ուսանողներին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Հերմինե Նաղդալյանը ուսանողներին է ներկայացրել Հայաստանի արտաքին քաղաքականության ուղղությունները, անդրադարձել է Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, խոսել տնտեսության վիճակի եւ առկա խնդիրների վերաբերյալ:
ԱԺ փոխնախագահը ուսանողների խնդրանքով անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին եւ ներկայացրել այդ համատեքստում մեր երկրի ռազմավարությունը:

On April 9 within the framework of the NA “Open Doors” programme the Deputy Speaker of the RA National Assembly Hermine Naghdalyan hosted the lecturers and students of the Faculty of Journalism of Yerevan State University.
Welcoming the guests Hermine Naghdalyan presented the directions of Armenia’s foreign policy to the students, touched upon the inner-political situation, talked about the state of the economy and the existing problems.
At the students’ request the NA Deputy Speaker referred to the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial and in that context presented the strategy of our country.