Ապրիլի 3-ին ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը, ԲՀԿ ավագանու կին անդամները, Երիտասարդական խորհրդարանի ԲՀԿ կին ներկայացուցիչները հանդիպել են գենդերային հարցերով ԵԱՀԿ փորձագետ, Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարարության նախկին պետնախարար, կանանց եւ իրավահավասարության հարցերով նախկին նախարար Մեգ Մանի եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ժողովրդավարական կառավարման եւ գենդերային հարցերով բաժնի փորձագետ Կատերինա Ռյաբիկոյի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահ Ջեմմա Հասրաթյանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ տիկին Զոհրաբյանը նշել է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունում գերակշռում են նախաձեռնող կանայք, ովքեր մեծ դերակատարում ունեն կուսակցական աշխատանքում: Խմբակցության ղեկավարն ընդգծել է, որ Ընտրական օրենսգրքում ի թիվս այլ փոփոխությունների՝ իրենք կներկայացնեն առաջարկներ գենդերային քվոտաների մեխանիզմի ճիշտ ու արդյունավետ ներդրման, ինչպես նաեւ պետության կողմից կուսակցությունների ֆինանսավորման ավելացման վերաբերյալ:
Կատերինա Ռյաբիկոն նշել է, որ քաղաքական գործընթացներում կանանց մասնակցության եւ նրանց առաջխաղացման հնարավորությունների շրջանակում իրենք արդեն երկրորդ տարին է, ինչ համագործակցում են ԲՀ կուսակցության հետ: Նա կարեւորել է կուսակցական կանանց համար դասընթացների կազմակերպումը:
Մեգ Մանը ներկայացրել է իր մոտեցումները գենդերային հավասարության եւ քաղաքական գործընթացներում կանանց մասնակցության վերաբերյալ: Նա կարեւորել է կանանց դերը օրենսդրական աշխատանքում, կուսակցությունների քաղաքականության ձեւավորման եւ ներկուսակցական ժողովրդավարության հզորացման գործում:
Հանդիպման մասնակիցները եւս իրենց տեսակետներն են ներկայացրել ու արել առաջարկներ: Կարեւորվել է քաղաքականության մեջ կանանց ակտիվությունը բարձրացնելու նպատակով համապատասխան ծրագրերի ու միջոցառումների իրականացումը:

3 апреля руководитель фракции ППА Н.Зограбян, женщины-члены авагани (совета старейшин) ППА, женщины-представители ППА в  Молодежном парламенте встретились с экспертом ОБСЕ по гендерным вопросам, бывшим госминистром МИД Великобритании, экс-министром по делам женщин и   равенства Мэг Манн и экспертом отдела по демократическому управлению и гендерным вопросам ОБСЕ/БДИПЧ К.Рябико. На встрече присутствовала председатель Ассоциации женщин с университетским образованием Дж.Асратян.
Приветствуя гостей, Н.Зограбян отметила, что в ППА преимущественно инициативные женщины, которые играют весомую роль в партийной работе. Руководитель фракции подчеркнула, что в числе прочих поправок в Избирательный кодекс они представят предложения по эффективному внедрению механизма гендерного квотирования, а также по увеличению финансирования партий со стороны государства.
К.Рябико отметила, что в рамках участия женщин в политических процессах и возможностей их продвижения они уже второй год сотрудничают с ППА. Она подчеркнула важность организации курсов для женщин-партийцев.
М.Ман представила свои подходы к гендерному равенству и участию   женщин в политических процессах. Она выделила роль женщин в законодательной работе, формировании политики партий и усилении внутрипартийной демократии.
Участники встречи также высказали свои точки зрения, внесли предложения. Подчеркнута важность реализации соответствующих программ и мероприятий – с целью повышения активности женщин в политике.