Մարտի 31-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը եւ ռուս պատգամավորները ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Նրանք ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տ...

On March 31 the RF FA State Duma Speaker Sergey Narishkin being in Armenia on a working visit and the Russian deputies accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov visited the Armenian Genocide Memorial Complex of Tsitsernakaberd. They laid a wreath and flowers at the obelisk eternalizing the memory of the victims of 1915 Armenian Genocide, and in one-minute silence and bowing honoured the memory of one and a half million innocent victims.
On April 1 the NA Standing Committee on Social Affairs moderated by Hakob Hakobyan in the first reading debated the bill “On Amending the RA Law on Refugees and Asylum.”The RA First Minister of Territorial Administration and Emergency Situations Vache Terteryan has noted that the provisions of the l...