Մարտի 31-ին աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը եւ ռուս պատգամավորները ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Նրանք ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը:
ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին» օրինագիծը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տ...

31 марта находящийся в Армении с рабочим визитом Председатель ГД ФС РФ С.Нарышкин и российские депутаты в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова посетили мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде. Они возложили венок и цветы к мемориалу и почтили минутой молчания память полутора миллионов безвинных жертв преступления.
1 апреля Постоянная комиссия НС по социальным вопросам под председательством А.Акопяна обсудила в первом чтении законопроект “О внесении дополнений и изменений в закон РА “О беженцах и убежище”.По вопросу обстоятельно выступил первый заместитель министра территориального управления и по чрезвычайным...