Ազգային ժողովի նախագահն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Այիմդոս Բոզժիգիտովին: Նշենք, որ դեսպանը խորհրդարան էր այցելել Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
ԱԺ նախագահը փաստել է, որ խորհրդարանը մշտապես համագործակցում է դեսպանատների հետ, կարեւորում նրանց դերը բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման գործում:
Արդյունավետ գնահատելով դեսպանի գործունեությունը՝ Գալուստ Սահակյանը մաղթել է նրան հաջողություններ դիվանագիտական աշխատանքի ընթացքում:
Այիմդոս Բոզժիգիտովը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է Հայաստանում իր գործունեության ժանակահատվածը եւ խորհրդարանի հետ համագործակցությունը:
Հանդիպման ավարտին դեսպանը հայ ժողովրդին մաղթել է բարեկեցություն եւ բարգավաճում՝ նշելով, որ մեկընդմիշտ կմնա հայ ժողովրդի բարեկամը:
Մարտի 26-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ ԱԺ նիստին հետեւող Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի դասախոսներին ու ուսանողներին: Քննարկվել է ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ի 2015 թվականի տա...
Մարտի 28-ին՝ ժամը 17:20-ին, ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու եւ ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի համատեղ մամո...
Մարտի 26-ին ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ եղել են ԱԺ նիստերի դահլիճում, հետեւել օրենսդրական գործընթացին: Գյումրեցի ուսանողներին այս անգամ ընդ...

Председатель НС принял посла Казахстана
26 марта Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Казахстана в РА А.Бозжигитова. Посол посетил парламент в связи с завершением своей дипломатической миссии в Армении.
Председатель НС отметил, что парламент постоянно сотрудничает с послами, осознавая их роль в развитии отношений дружественных стран.
Оценив деятельность посла как эффективную, Г.Саакян пожелал ему успехов в дипломатической работе.
А.Бозжигитов, поблагодарив за прием, подчеркнул важность своей деятельности в Армении и сотрудничества с парламентом.
В завершение встречи посол пожелал армянскому народу благополучия и процветания, отметив, что навсегда останется другом армянского народа.
26 марта парламент продолжил работу четырехдневных заседаний. Депутаты приветствовали посетивших в рамках программы НС “Открытые двери” и следящих за работой парламента студентов и преподавателей Гюмрийского государственного педагогического университета им. М.Налбандяна. Национальное Собрание обсуди...
26 марта в рамках программы НС “Открытый урок” парламент посетили  студенты и преподаватели  факультета правоведения Гюмрийского государственного педагогического университета им. М.Налбандяна (ГГПУ). Гости побывали в зале заседаний НС, проследили за законодательным процессом. Гюмрийских ст...