Ազգային ժողովի նախագահն ընդունել է Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Այիմդոս Բոզժիգիտովին: Նշենք, որ դեսպանը խորհրդարան էր այցելել Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
ԱԺ նախագահը փաստել է, որ խորհրդարանը մշտապես համագործակցում է դեսպանատների հետ, կարեւորում նրանց դերը բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման գործում:
Արդյունավետ գնահատելով դեսպանի գործունեությունը՝ Գալուստ Սահակյանը մաղթել է նրան հաջողություններ դիվանագիտական աշխատանքի ընթացքում:
Այիմդոս Բոզժիգիտովը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է Հայաստանում իր գործունեության ժանակահատվածը եւ խորհրդարանի հետ համագործակցությունը:
Հանդիպման ավարտին դեսպանը հայ ժողովրդին մաղթել է բարեկեցություն եւ բարգավաճում՝ նշելով, որ մեկընդմիշտ կմնա հայ ժողովրդի բարեկամը:
Մարտի 26-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ ԱԺ նիստին հետեւող Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի դասախոսներին ու ուսանողներին: Քննարկվել է ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ի 2015 թվականի տա...
Մարտի 28-ին՝ ժամը 17:20-ին, ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու եւ ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի համատեղ մամո...
Մարտի 26-ին ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները: Հյուրերը նախ եղել են ԱԺ նիստերի դահլիճում, հետեւել օրենսդրական գործընթացին: Գյումրեցի ուսանողներին այս անգամ ընդ...

President of the National Assembly Receives the Ambassador of Kazakhstan
On March 26 the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan received Aiymdos Bozzhigitov, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Armenia. Let us note that the Ambassador visited the parliament on the occasion of completing his diplomatic mission in Armenia.
The NA President has documented that the parliament always cooperates with the embassies, emphasizes their role in the development of relations with the friendly countries.
Assessing effective the Ambassador’s activity, Galust Sahakyan wished him successes during his diplomatic work.
Thanking for the reception Aiymdos Bozzhigitov highlighted the period of his activity in Armenia and the cooperation with the parliament.
At the end of the meeting the Ambassador wished welfare and prosperity to the Armenian people, noting that from now on he will remain the Armenians’ friend.
On March 26 the parliament continued the work of the four-day sittings.The MPs welcomed the students and lecturers of the Faculty of Law of Gyumri Mikayel Nalbandyan State Pedagogical Institute who visited the parliament within the framework of the NA Open Lesson programme and were observing the NA ...
On March 26 within the framework of the NA Open Lesson programme the students and lecturers of the Faculty of Law of Gyumri Mikayel Nalbandyan State Pedagogical Institute visited the parliament.First, the guests were in the NA Session Hall and observed the legislative process. This time the NA Deput...