Մարտի 26-ին ԱԺ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի իրավագիտության ֆակուլտետի ուսանողներն ու դասախոսները:
Հյուրերը նախ եղել են ԱԺ նիստերի դահլիճում, հետեւել օրենսդրական գործընթացին: Գյումրեցի ուսանողներին այս անգամ ընդունել եւ հերթական բաց դասն է անցկացրել ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Ողջունելով ապագա իրավագետներին` Հերմինե Նաղդալյանն անհրաժեշտ է համարել նման հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք երկուստեք օգտակար են եւ արդյունավետ: Նա կարեւորել է երիտասարդության մասնակցությունը երկրի հասարակական, քաղաքական կյանքում, անդրադարձել քաղաքական դաշտում սերնդափոխության հարցին:
Ջերմ եւ անկաշկանդ զրույցի ընթացքում ԱԺ փոխնախագահը պատասխանել է ուսանողների եւ դասախոսների հարցերին, անդրադարձել մեր երկրի զարգացման հեռանկարներին ու խոչընդոտող հանգամանքներին, խոսել ընտրական եւ աշխարհաքաղաքական գործընթացներից, գործազրկության մակարդակից, ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացից եւ հրադադարի խախտման դեպքերից: Տիկին Նաղդալյանը ուսանողների խնդրանքով ներկայացրել է նաեւ սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացը՝ պարզաբանելով, որ մեր երկրի առջեւ ծառացած բազմաթիվ խնդիրներ կարող են լուծվել նախատեսվող սահմանադրական բարեփոխումների արդյունքում:
Հանդիպման ավարտին ուսանողներն ու դասախոսները լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահի հետ:
Մարտի 26-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ ԱԺ նիստին հետեւող Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի դասախոսներին ու ուսանողներին: Քննարկվել է ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ի 2015 թվականի տա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Այիմդոս Բոզժիգիտովին: Նշենք, որ դեսպանը խորհրդարան էր այցելել Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը փաստել է, որ խորհրդարանը մշտապես համագործ...

On March 26 within the framework of the NA Open Lesson programme the students and lecturers of the Faculty of Law of Gyumri Mikayel Nalbandyan State Pedagogical Institute visited the parliament.
First, the guests were in the NA Session Hall and observed the legislative process. This time the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan welcomed the students from Gyumri and conducted the next open lesson.
Welcoming the future lawyers, Hermine Naghdalyan has deemed necessary such meetings, noting that they are useful and effective for both sides. She has highlighted the participation of the youth in the social and political life of the country, touched upon the issue of the generation change in the political life.
During the warm and sincere talk the NA Deputy Speaker answered the students’ and lecturers’ questions, referred to the perspectives of the development of our country and impediments, spoke about the electoral and geo-political processes, the unemployment level, process of the NK conflict settlement and the cases of ceasefire violation. At the students’ request Mrs Naghdalyan also presented the process of the constitutional reforms, clarifying that many problems that our country faces can be solved as a result of envisaging constitutional reforms.
At the end of the meeting the students and lecturers have been taken a photo with the NA Deputy Speaker.
On March 26 the parliament continued the work of the four-day sittings.The MPs welcomed the students and lecturers of the Faculty of Law of Gyumri Mikayel Nalbandyan State Pedagogical Institute who visited the parliament within the framework of the NA Open Lesson programme and were observing the NA ...
On March 26 the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan received Aiymdos Bozzhigitov, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Armenia. Let us note that the Ambassador visited the parliament on the occasion of completing his diplomatic mission in Armenia.The NA President has doc...