ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական, քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վլադիմիր Դարբինյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Խորապես վշտացած եմ պետական քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Վլադիմիր Դարբինյանի մահվան կապակցությամբ:
Վլադիմիր Դարբինյանն իր ժողովրդին, երկրին ու պետականությանը նվիրված գործիչ էր՝ պատասխանատվության ու հայրենիքին ծառայելու խորին գիտակցումով:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եմ Վլադիմիր Դարբինյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին եւ կիսում նրանց վիշտը»:

Председатель НС Г.Саакян выразил соболезнование в связи с кончиной государственного и политического деятеля, бывшего депутата НС РА Владимира Дарбиняна:
“Глубоко опечален кончиной государственного и политического деятеля, бывшего депутата НС РА Владимира Дарбиняна.
Владимир Дарбинян был деятелем, преданным своему народу, стране и государственности, с глубоким осознанием ответственности и служения родине.
От имени Национального Собрания и себя лично искренне соболезную семье, родным и близким Владимира Дарбиняна и разделяю их скорбь”.