ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Լեռնային Ղարաբաղ
Մարտի 12-14-ը ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստին ընդառաջ Լեռնային Ղարաբաղ են այցելել ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ համանախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը եւ ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ  անդամները՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Թեւան Պողոսյանը, Ստեփան Մարգարյանը, Կարեն Բոթոյանը եւ Աղվան Վարդանյանը:
Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի եւ արցախցի գործընկերների հետ, ինչպես նաեւ ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանի հետ: ԱԺ պատվիրակության անդամները տեղեկացել են հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակին եւ այդ հարցում Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների մոտեցումներին, ձեռնարկած քայլերին:
Էդուարդ Շարմազանովը ելույթ է ունեցել Ռիգայում ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 13-ին Լատվիայի Ազգային գրադարանում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը հանդես է եկել ելույթով: Նա մասնավորապես նշել է, որ Հայոց ցեղասպանությունը 20-րդ ...
Լատվիայի Ազգային գրադարանում մարտի 13-ին բացվել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես, որի նմուշները տրամադրվել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կողմից: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության ...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստն անցկացվելու է Հայաստանի Հանրապետությունում 2015թ.-ի մարտի 17-18-ը: Մինչ այդ` մարտի 16-ին, նախատեսված են Եվրանեսթի քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականութ...
Սկսվել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի պաշտոնական այցը Լատվիայի Հանրապետություն: Մարտի 13-ին ԱԺ փոխնախագահը Ռիգայում հանդիպում է ունեցել Լատվիայի Սաեյմայի փոխնախագահներ Ինեսե Լիբինա-Էգներեի, Գունդարս Դաուդզեի եւ Սաեյմա...

Визит делегации НС РА в Нагорный Карабах
12-14   марта, навстречу 15-му заседанию Комиссии парламентского сотрудничества ЕС – Армения Нагорный Карабах посетили сопредседатель указанной комиссии, депутат НС РА С.Фарманян и   члены комиссии депутаты НС РА М.Есаян, А.Арзуманян, Т.Погосян, С.Маргарян, К.Ботоян и А.Варданян.
Делегация НС РА встретилась с президентом НКР Б.Саакяном, председателем НС НКР А.Гуляном и арцахскими коллегами, а также с министром иностранных дел НКР К.Мирзояном. Члены делегации НС РА были проинформированы о ситуации в зоне конфликта, с подходами и предпринятыми шагами карабахских властей по проблеме.
Э.Шармазанов выступил на открытии выставки в Риге
13 марта вице-спикер НС, руководитель депутатской группы дружбы Армения – Латвия, Литва, Эстония  Э.Шармазанов выступил с речью в Национальной библиотеке Латвии на открытии выставки, посвященной 100-й годовщине Геноцида армян.  Он, в частности, подчеркнул, что Геноцид армян – первый геноци...
13 марта в Национальной библиотеке Латвии открылась посвященная 100-й годовщине Геноцида армян  выставка, экспонаты для которой предоставлены Музеем-институтом Геноцида армян. На открытии выставки присутствовали вице-спикер НС, руководитель депутатской группы дружбы Армения – Латвия, Литва, Эст...
17-18 марта состоится четвертое пленарное заседание ПА Евронест
Четвертое пленарное заседание ПА Евронест состоится в Республике Армения 17-18 марта 2015 г. До этого, 16 марта, намечены заседания постоянных комитетов Евронест по политическим вопросам, правам человека и демократии, по экономической интеграции, сближению правовых норм и конвергенции с политикой ЕС...
Вице-спикер НС осудил поведение Турции на встрече с латвийскими парламентариями
Начался официальный визит вице-спикера НС, руководителя депутатской группы дружбы Армения – Латвия, Литва, Эстония Э.Шармазанова в Латвийскую Республику.13 марта вице-спикер НС встретился в Риге с вице-спикерами Саеймы Латвии И.Либиной-Эгнере и Г.Даудзе, секретарем Саеймы А.Клементьевым. Э.Шармазано...