ՀՀ ԱԺ պատվիրակության այցը Լեռնային Ղարաբաղ
Մարտի 12-14-ը ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստին ընդառաջ Լեռնային Ղարաբաղ են այցելել ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ համանախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը եւ ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ  անդամները՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը, Թեւան Պողոսյանը, Ստեփան Մարգարյանը, Կարեն Բոթոյանը եւ Աղվան Վարդանյանը:
Ազգային ժողովի պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի, ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի եւ արցախցի գործընկերների հետ, ինչպես նաեւ ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանի հետ: ԱԺ պատվիրակության անդամները տեղեկացել են հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակին եւ այդ հարցում Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների մոտեցումներին, ձեռնարկած քայլերին:
Էդուարդ Շարմազանովը ելույթ է ունեցել Ռիգայում ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 13-ին Լատվիայի Ազգային գրադարանում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը հանդես է եկել ելույթով: Նա մասնավորապես նշել է, որ Հայոց ցեղասպանությունը 20-րդ ...
Լատվիայի Ազգային գրադարանում մարտի 13-ին բացվել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված ցուցահանդես, որի նմուշները տրամադրվել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի կողմից: Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության ...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ լիագումար նիստն անցկացվելու է Հայաստանի Հանրապետությունում 2015թ.-ի մարտի 17-18-ը: Մինչ այդ` մարտի 16-ին, նախատեսված են Եվրանեսթի քաղաքական հարցերի, մարդու իրավունքների եւ ժողովրդավարության հարցերի, տնտեսական ինտեգրման, իրավական մոտարկման եւ ԵՄ քաղաքականութ...
Սկսվել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի պաշտոնական այցը Լատվիայի Հանրապետություն: Մարտի 13-ին ԱԺ փոխնախագահը Ռիգայում հանդիպում է ունեցել Լատվիայի Սաեյմայի փոխնախագահներ Ինեսե Լիբինա-Էգներեի, Գունդարս Դաուդզեի եւ Սաեյմա...

Visit of the RA NA Delegation to the Nagorno Karabakh
On March 12-14 ahead of the 15th Meeting of the EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee (PCC) the EU-Armenia PCC Co-Chair, the RA NA deputy Samvel Farmanyan and the members of the EU-Armenia PCC, the RA NA deputies Margarit Yesayan, Alexander Arzoumanian, Tevan Poghosyan, Stepan Margaryan, Karen Botoyan and Aghvan Vardanyan visited the Nagorno Karabakh.
The Delegation of the National Assembly had meetings with the President of the Republic of Nagorno Karabakh Bako Sahakyan, the Speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulyan and Artsakh counterparts, as well as the NKR Foreign Minister Karen Mirzoyan. The members of the NA Delegation were informed about the situation in the conflict zone and the approaches and steps undertaken by the Nagorno Karabakh authorities.
Eduard Sharmazanov Delivers a Speech at the Opening of the Exhibition in Riga
On March 13 the RA NA Vice President, the Head of Armenia-Latvia, Lithuania, Estonia Parliamentary Friendship Group delivered a speech at the opening of the exhibition dedicated to the Armenian Genocide Centennial in the National Library of Latvia. He has noted in particular that the Armenian Genoci...
On March 13 in the National Library of Latvia an exhibition dedicated to the Armenian Genocide Centennial, the exhibits of which were provided by the Armenian Genocide Museum-Institute, opened.The RA NA Deputy Speaker, the Head of Armenia-Latvia, Lithuania, Estonia Parliamentary Friendship Group Edu...
The fourth Ordinary Session of the Euronest Parliamentary Assembly (PA) will be held in the Republic of Armenia on 17-18 March 2015. Before that, on March 16 the Meetings of the Committees on Political Affairs, Human Rights and Democracy, on Economic Integration, Legal Approximation and Convergence ...
The RA NA Deputy Speaker, the Head of Armenia-Latvia, Lithuania, Estonia Parliamentary Friendship Group Eduard Sharmazanov’s official visit to the Republic of Latvia began.On March 13 the NA Vice President had meetings with the Deputy Speakers of Saeima of Latvia Inese Libina-Egnere, Gundars Daudze ...