ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Ռիգայում հանդիպել է Լատվիայի խորհրդարանի Լատվիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ փոխնախագահն առաջարկել է Լատվիայի խորհրդարանում քննարկել Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հայտարարության ընդունման հավանականությունը:
Լատվիա-Հայաստան բարեկամական խորհրդարանական խմբի ղեկավար Սերգեյ Պոտապկինն ի պատասխան հավաստիացրել է, որ իրենք պատրաստ են Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հայտարարության ընդունման հարցը քննարկել Լատվիայի խորհրդարանում:
2015 թ. ապրիլի 1-4-ը Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի հրավերով Նիկոսիա (Կիպրոսի Հանրապետություն) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասա...
2015 թ. մարտի 12-14-ը ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստին ընդառաջ կազմակերպվող հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտ կգործուղվեն ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ համանախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը, ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ հանձնաժողովի անդամներ, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մա...

The NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the members of Latvia-Armenia Inter-Parliamentary Friendship Group of the Latvian Parliament.
During the meeting the NA Vice President proposed to discuss in the Latvian Parliament the possibility of the adoption of the statement condemning the Armenian Genocide.
The Head of Latvia-Armenia Parliamentary Friendship Group Sergejs Potapkins in response to him has assured that they are ready to discuss the adoption of the statement condemning the Armenian Genocide in the Parliament of Latvia.
On April 1-4, 2015 at the invitation of the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou the delegation led by the RA NA President Galust Sahakyan, which comprises of the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, the RA NA deputies Vahram Baghdasaryan, Armen Mk...