ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Խորապես վշտացած եմ պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ:
Իր ողջ կյանքի ընթացքում Ալեքսան Կարապետյանը պետական շինարարության ու երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքի ակտիվ մասնակիցն էր` մարդկային եւ մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ վաստակելով արժանապատիվ հեղինակություն եւ հարգանք:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եւ վշտակցում եմ Ալեքսան Կարապետյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին, գործընկերներին եւ կուսակիցներին»:
Պաշտոնական այցով Չեխիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 9-ին հանդիպում է ունեցել Չեխիայի խորհրդարանի պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոչեկի հետ: ԱԺ փոխնախագահը համոզմունք է հայտնել, որ հայ խորհրդարանականների այցը լրացուցիչ խթան...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոչեկի հրավերով մարտի 8-ին եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Չեխիա: Պատվիրակության կազմում են ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավ...

Соболезнование Председателя НС Г.Саакяна в связи с кончиной А.Карапетяна
Председатель НС Г.Саакян направил соболезнование в связи с кончиной государственного и политического деятеля, депутата Национального Собрания РА второго и третьего созывов А.Карапетяна. В послании сказано:
“Глубоко опечален кончиной государственного и политического деятеля, депутата Национального Собрания РА второго и третьего созывов Алексана Карапетяна.
Всю свою жизнь А.Карапетян был активным участником государственного строительства и общественно-политической жизни страны, снискавшим благодаря своим высоким человеческим и профессиональным качествам достойный авторитет и уважение.
От имени Национального Собрания РА и себя лично искренне соболезную и выражаю сочувствие семье, близким, коллегам и однопартийцам А.Карапетяна”.
Делегация НС РА встретилась с вице-председателем Палаты депутатов Чехии
9 марта находящаяся в Чешской Республике с официальным визитом делегация НС РА во главе с вице-спикером Э.Шармазановым встретилась с заместителем председателя Палаты депутатов Чехии Яном Барточеком.Вице-спикер выразил уверенность, что визит армянских парламентариев послужит дополнительным стимулом в...
9 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Израиля в РА Ш.Меирома и руководителя отдела стран Европы и Азии МИД Израиля О.Жозефа. Приветствуя гостей, А.Закарян подчеркнул важность развития и активизации нынешних отношений межд...
8 марта делегация, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым, по приглашению заместителя председателя Палаты депутатов Парламента Чешской Республики Яна Барточека с трехдневным официальным визитом отбыла в Чехию.В составе делегации – депутат фракции АРФД А.Минасян и руководитель-генеральный секр...