ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Խորապես վշտացած եմ պետական-քաղաքական գործիչ, ՀՀ Ազգային ժողովի երկրորդ եւ երրորդ գումարումների պատգամավոր Ալեքսան Կարապետյանի մահվան կապակցությամբ:
Իր ողջ կյանքի ընթացքում Ալեքսան Կարապետյանը պետական շինարարության ու երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքի ակտիվ մասնակիցն էր` մարդկային եւ մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ վաստակելով արժանապատիվ հեղինակություն եւ հարգանք:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից անկեղծորեն ցավակցում եւ վշտակցում եմ Ալեքսան Կարապետյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին, գործընկերներին եւ կուսակիցներին»:
Պաշտոնական այցով Չեխիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 9-ին հանդիպում է ունեցել Չեխիայի խորհրդարանի պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոչեկի հետ: ԱԺ փոխնախագահը համոզմունք է հայտնել, որ հայ խորհրդարանականների այցը լրացուցիչ խթան...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոչեկի հրավերով մարտի 8-ին եռօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Չեխիա: Պատվիրակության կազմում են ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը եւ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավ...

The RA National Assembly Speaker Galust Sahakyan sent a letter of condolence on the death of Aleksan Karapetyan, state-political figure, deputy of the second and third convocations of the RA National Assembly. It reads:
“I am deeply saddened about the death of Aleksan Karapetyan, state-political figure, deputy of the second and third convocations of the RA National Assembly.
During his whole life Aleksan Karapetyan was the active participant of state building and public-political life of the country, earning dignified authority and respect due to human and professional high qualities.
In the name of the RA National Assembly and personally me I sincerely offer my condolences and commiserate with Aleksan Karapetyan’s family, close relatives, colleagues and fellow party members.”
On March 9 the delegation led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov being in the Czech Republic with the Vice President of the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic Jan Bartosek. The NA Vice President expressed conviction that the Armenian parliamentarians' visit would...
On March 8 at the invitation of the Vice President of the Chamber of Deputies of the Parliament of the Czech Republic Jan Bartosek the delegation led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov left for the Czech Republic on three-day official visit. The deputy of the ARF Faction Artsvik Minasyan...