Ֆրանկոֆոնիայի համաժողով Ազգային ժողովում
Մարտի 5-ին Ազգային ժողովում կազմակերպվել է համաժողով՝ «Ֆրանկոֆոնիա. մշակույթների երկխոսություն» թեմայով: Համաժողովի նպատակն էր աջակցել Ֆրանկոֆոնիայի զարգացմանը երիտասարդության շրջանում, խթանել երիտասարդների հետաքրքրությունը, նպաստել մշակութային կապերի զարգացմանը:
Համաժողովն անցկացվել է 2015 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսներին Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակի շրջանակում: Համաժողովին մասնակցել են ՀՀ չորս բուհերի շուրջ 40 ուսանողներ, ովքեր ելույթներ են ունեցել իրենց հետաքրքրող հարցերի շուրջ եւ ֆրանսերենով զեկույցներ  ներկայացրել քննարկվող թեմայի վերաբերյալ:
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը մարտի 4-ին հանդիպել է Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) գնահատմ...
Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել պատանի երկրապահ կամավորականների երդման հանդիսավոր արարողությանը
Հանրապետության բոլոր մարզերը ներկայացնող պատանի երկրապահ կամավորականները մարտի 5-ին՝ Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրը, Ծիծեռնակաբերդի բարձունքում՝ Կ- Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրին հարող հրապարակում, հանդիսավորությամբ երդվել են բարձր պահել հայ երկրապահի պատիվը, անմնացորդ նվիրումով շ...
«Այսօր Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան տարեդարձն է: Անուրանալի է Վազգեն Սարգսյանի մեծ դերը Արցախյան պատերազմում մեր հաղթանակի, բանակաշինության, նորանկախ Հայաստանի կայացման գործում: Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը քաղաքական եւ պետական գործիչ էր, ում ողջ կյանքը նվիրված էր հայրենիքը պաշտպանելու, կայացնելու գործին: ...

Conference of La Francophonie in the National Assembly
On March 5 a conference on the theme “La Francophonie: Dialogue of Cultures” was organized in the National Assembly. The goal of the conference to support the development of La Francophonie among the youth, to boost the young people’s interest and contribute to the development of cultural ties.
The conference was held in March-April, 2015 within the framework of the month of La Francophonie to be held in Armenia. About 40 students of the RA four high educational institutions, who delivered speeches on the issues concerning them and presented reports in French on the theme under debate, took part in the conference.
On March 4 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs, the Head of the RA National Assembly Delegation to NATO Parliamentary Assembly (PA) Koryun Nahapetyan met with Steffen Elgersma, IPCD PASP, NATO IS, Despina Afentouli, Officer for NATO Public ...
Galust Sahakyan Attends the Swear-in Solemn Ceremony of Young Yerkrapah Volunteers
On March 5 on Sparapet Vazgen Sargsyan’s birthday, at the height of Tsitsernakaberd, in the square adjacent to K. Demirchyan Sport Complex the young yerkrapah (defenders of the land) volunteers representing all marzes of the republic solemnly sworn-in to keep high yerkrapah’s honour, continue with f...
“Today is Vazgen Sargsyan’s birthday. Vazgen Sargsyan’s big role is undeniable in our victory in Artsakh war, in the army building and in the establishment of the newly independent Armenia.Sparapet Vazgen Sargsyan was a political and state figure, whose whole life was devoted to defend and esta...