Ֆրանկոֆոնիայի համաժողով Ազգային ժողովում
Մարտի 5-ին Ազգային ժողովում կազմակերպվել է համաժողով՝ «Ֆրանկոֆոնիա. մշակույթների երկխոսություն» թեմայով: Համաժողովի նպատակն էր աջակցել Ֆրանկոֆոնիայի զարգացմանը երիտասարդության շրջանում, խթանել երիտասարդների հետաքրքրությունը, նպաստել մշակութային կապերի զարգացմանը:
Համաժողովն անցկացվել է 2015 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսներին Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միամսյակի շրջանակում: Համաժողովին մասնակցել են ՀՀ չորս բուհերի շուրջ 40 ուսանողներ, ովքեր ելույթներ են ունեցել իրենց հետաքրքրող հարցերի շուրջ եւ ֆրանսերենով զեկույցներ  ներկայացրել քննարկվող թեմայի վերաբերյալ:
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը մարտի 4-ին հանդիպել է Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի (ԱԳԳԾ) գնահատմ...
Գալուստ Սահակյանը ներկա է գտնվել պատանի երկրապահ կամավորականների երդման հանդիսավոր արարողությանը
Հանրապետության բոլոր մարզերը ներկայացնող պատանի երկրապահ կամավորականները մարտի 5-ին՝ Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան օրը, Ծիծեռնակաբերդի բարձունքում՝ Կ- Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրին հարող հրապարակում, հանդիսավորությամբ երդվել են բարձր պահել հայ երկրապահի պատիվը, անմնացորդ նվիրումով շ...
«Այսօր Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան տարեդարձն է: Անուրանալի է Վազգեն Սարգսյանի մեծ դերը Արցախյան պատերազմում մեր հաղթանակի, բանակաշինության, նորանկախ Հայաստանի կայացման գործում: Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանը քաղաքական եւ պետական գործիչ էր, ում ողջ կյանքը նվիրված էր հայրենիքը պաշտպանելու, կայացնելու գործին: ...

Конференция Франкофонии в НС
5 марта Национальное Собрание организовало конференцию на тему “Франкофония: диалог культур”. Цель ее – содействовать развитию Франкофонии, стимулировать интерес к ней среди армянской молодежи, способствовать развитию культурных связей.
Конференция проведена в рамках намеченного в Армении в марте-апреле 2015 г. месячника Франкофонии. В конференции приняли участие около 40 студентов четырех вузов РА, которые выступили по интересующим их вопросам и представили по обсуждаемой теме доклады на французском языке.
4 марта председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, глава делегации НС РА в ПА НАТО К.Нагапетян встретился с находящимися в Армении с миссией оценки Программы действий индивидуального партнерства (ПДИП) Армения – НАТО ответственным по делам Армении д...
Г.Саакян на торжественной церемонии принятия присяги юными добровольцами “Екрапа”
5 марта, в день рождения Спарапета В.Саркисяна, на площади, прилегающей к Спортивно-концертному комплексу имени К.Демирчяна,  юные добровольцы “Екрапа”,  представляющие все области республики, торжественно поклялись высоко нести честь юного “Еркрапа”, самоотверженно продолжать славное...
“Сегодня годовщина рождения Вазгена Саркисяна. Неоспорима огромная роль В.Саркисяна в нашей победе в Арцахской войне, формировании армии, созидании новой независимой Армении.Спарапет В.Саркисян – политический и государственный деятель, вся жизнь которого была посвящена делу защиты, становления Родин...