ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ, մարտի 3-ին՝ ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով :
Տեղի է ունեցել խորհրդակցություն
ՀՀ ԱԺ «Ոսկեզօծ» դահլիճում փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ խորհրդակցություն, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Խորհրդակցությանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչնե...
Փետրվարի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության օրհներգով ազդարարվել է ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի լիագումար նիստի աշխատանքը: Նախքան օրակարգի հաստատումը՝ տեղի է ունեցել ԵԽ նոր անդամների երդմնակալության արարողությունը: ԵԽ...

3 марта, в 12.00 часов, созывается внеочередное заседание НС РА
По решению Председателя НС Г.Саакяна. согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 3 марта, в 12.00 часов, созывается внеочередное заседание НС РА – по повестке дня инициатора.
27.02.2015
Состоялось совещание
27 февраля в Позолоченном зале НС состоялось совещание о ходе подготовительных работ мероприятий к 100-й годовщине Геноцида армян, которое вел Председатель НС РА Г.Саакян. В совещании приняли участие депутаты НС, представители аппарата парламента.  С докладом выступил главный координатор меропр...
27 февраля с Гимна РА началась работа пленарного заседания Молодежного парламента (МП), действующего при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта. До утверждения повестки состоялась церемония принятия клятвы новыми членами МП.   Член МП, руководите...