«Խոր վշտով տեղեկացանք 2015 թ. հունվարի 7-ին Փարիզում՝ «Շառլի Էբդո» պարբերականի խմբագրությունում, իրականացված ահաբեկչության մասին, որի հետեւանքով կան բազմաթիվ զոհեր եւ վիրավորներ:
Խստորեն դատապարտելով ժողովրդավարության եւ խոսքի ազատության դեմ ցանկացած ոտնձգություն եւ մերժելով ահաբեկչության ցանկացած դրսեւորում՝ մեր անկեղծ վշտակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում ֆրանսիացի բարեկամ ժողովրդին, զոհվածների հարազատներին եւ մերձավորներին, իսկ վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում:
Ընդունեք, խնդրեմ, խորին հարգանքներիս հավաստիքը»:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հունվարի 9-ին  այցելել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատուն՝ իր ցավակցությունը հայտնելու ֆրանսիացի ժողովրդին «Շառլի Էբդո» պարբերականի խմբագրությունում իրականացված ահաբեկչության կապակցությամբ: ԱԺ նախագահը գրառում է կատարել դեսպանատանը բացված սգո մատյանում. «Հայ ժող...

RA NA President Galust Sahakyan addresses Letters of Condolence to the President of the National Assembly Claude Bartolone and the President of the Senate Gérard Larcher of the Republic of France
“We learnt with deep grief about the terrorism in “Charlie Hebdo” newspaper offices on January 7, 2015, which inflicted many casualties.
Strongly condemning any infringement on democracy and freedom of speech and rejecting any expression of terrorism, we express our sincere condolence and sympathy with the friendly French people, victims’ families and relatives and wish rapid recovery for the injured.
Please, accept the assurance of my highest consideration”.
09.01.2015
RA NA President Visits French Embassy in Armenia
On January 9 the RA NA President Galust Sahakyan visited the French Embassy in Armenia to express his sympathy with the French people on the occasion of terrorism in “Charlie Hebdo” newspaper offices. The NA President left a note in the Book of Condolences opened in the Embassy, which reads: “On beh...