Գալուստ Սահակյանն ընտրվել է Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կառավարման խորհրդի նախագահ
Դեկտեմբերի 5-ին Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում տեղի է ունեցել կառավարման խորհրդի նիստը, որին մասնակցել են ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Կառավարման խորհրդի նիստը վարել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը: Խորհրդի անդամների կողմից ընտրվել են հաշվիչ հանձնաժողովի անդամներ եւ նախագահ: Այնուհետեւ խորհրդի անդամների քվեարկությամբ ՀՊՄՀ կառավարման խորհդի նախագահ է ընտրվել Գալուստ Սահակյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահն իր խոսքում նշել է, որ կրթական միջավայրում է սկսել իր գործունեությունը եւ այսօր պատրաստ է աջակցելու բուհին, նպաստելու ծագած խնդիրների լուծմանը: Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է հզոր կրթական համակարգի առկայությունը՝ այն համարելով հզոր պետության հիմքը: Ըստ խորհրդարանի ղեկավարի՝ կրթական միջավայրն է ձեւավորում հասարակություն եւ ուղղորդում նրան:
Այնուհետեւ ՀՊՄՀ կառավարման խորհուրդը լսել է բուհի ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանին, ով ներկայացրել է 2014 թվականի ֆինանսական հաշվետվությունը, ապա 2015 թվականին նախատեսված ծրագրերը եւ բյուջեն:
Նիստի ավարտից հետո կազմակերպված միջոցառման ընթացքում ՀՀ ԱԺ նախագահին է հանձնվել ՀՊՄՀ կառավարման խորհրդի նախագահի հուշամեդալը:
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում: Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են ՀՀ կառավարության կողմից օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացված «Շարժական գույքի նկատմամբ ապահովված իրավունքների գր...
Դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 12:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը կազմակերպում է «Աշխարհն առանց ցեղասպանությունների» թեմայով խորհրդարանական լսումներ: ...

Galust Sahakyan is Elected Chairman of the Governmental Council of the Armenian State Pedagogical University
On December 5 the session of the Governmental Council of the Armenian State Pedagogical University (ASPU), where the RA NA President Galust Sahakyan, the NA Vice President Eduard Sharmazanov, the deputy Ruzanna Muradyan took part. The RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan conducted the session of the Governmental Council. Members and Chairman of the Accounting Committee were elected by the members of the Council. Then by voting of the Council members Galust Sahakyan was elected Chairman of the ASPU Governmental Council.
In his speech the RA NA President has noted that he has started his activity in the educational environemnt and he is ready to support the University and contribute to the solution of the occurred problems. Galust Sahakyan has highlighted the availability of the powerful educational system, considering it the basis of the powerful state. According to the Head of the parliament, the educational environment shapes a society and directs it.
Then the ASPU Governmental Council listened to the Chancellor of the University Ruben Mirzakhanyan, who presented the financial report for 2014, then the envisaged programme and the budget for 2015. After the end of the session during the organized event the RA NA President was handed the memorial medal of the ASPU Governmental Council Chairman.
Working Discussion at the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs
On December 5 at the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan a working discussion was held. The Committee members discussed the RA draft law “On Registration of the Rights Provided towards Movable Property,” which submitted the RA First Deputy Minister of ...