ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին Ճարտարապետության ազգային թանգարան-ինստիտուտում ներկա է եղել Կարեն Դեմիրճյանի անվան թանգարանի նախաձեռնած «Ժառանգություն» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի բացման արարողությանը: Նշենք, որ ցուցահանդեսը նվիրված է պետական եւ քաղաքական գործիչ, երջանկահիշատակ Կարեն Դեմիրճյանի հիշատակին:
Ցուցահանդեսում ներկայացված են Խորհրդային Հայաստանի 1960-1990թթ. եզակի ու ինքնատիպ կառույցների, 1970-1990-ականների պատմաճարտարապետական վերականգնված հուշարձանների նախագծերը եւ 1975-1990 թթ. անավարտ նախագծեր: Ցուցադրված են նաեւ չիրականացված նախագծեր:

On November 29 in the Architecture National Museum-Institute the RA National Assembly President Galust Sahakyan attended the opening ceremony of the exhibition entitled “Heritage” initiated by Karen Demirchyan Museum. Let us note that the exhibition is dedicated to the memory of the state and political figure, late Karen Demirchyan.
In the exhibition projects of unique and peculiar buildings of 1960-1990, the projects of the restored historical-architectural monuments of 1970-1990 and the incomplete projects of 1975-1990 in the Soviet Armenia are presented. Non-fulfilled projects are also exhibited.