Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում:
Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են ՀՀ կառավարության կողմից օրենսդրական նախաձեռնության կարգով ներկայացված «Վարչարարության հիմունքների եւ վարչական վարույթի մասին», «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» եւ «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «ՀՀ մաքսային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը, որը ներկայացրել է ՀՀ արդարադատության առաջին փոխնախարար Արսեն Մկրտչյանը:
Հովհաննես Սահակյանը նշել է, որ նախատեսվում է կարգավորել հանրության՝ իրավական դրամական պահանջների գործով ներկայիս առկա բացերը, առանձին դեպքերի համար ունենալով հանրային իրավական դրամական պահանջների կատարման դատական կարգ` պահպանելով արդարադատական կարգը:

On November 4 at the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Hovhannes Sahakyan a work discussion was held.
The Committee members discussed the package of draft laws “On Bases of Administration and Administrative Procedure,” “On Amending the RA Administrative Procedure Code,” “On Judicial Acts Compulsory Enforcement Service,” “On Amending the RA Law on Bankruptcy,” and “On Amending the RA Customs Code,” which presented the RA Justice Minister Arsen Mkrtchyan.
On November 4 the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan in the first reading debated the package of draft laws “On Amending the RA Law on Conscription” and “On Higher Educational and Post-Graduate Professional Education.”The second...