Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը «Իրավունք» թերթի 25-ամյա հոբելյանի առթիվ պարգեւատրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանին ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով, իսկ «Իրավունք» թերթի գլխավոր խմբագիր Հովհաննես Գալաջյանին, «Իրավունք» լրատվական կայքի պատասխանատու Արմենուհի Հակոբյանին եւ լրագրողներ Հրանտ Սարաֆյանին ու Իլոնա Ազարյանին՝ ՀՀ ԱԺ պատվոգրերով:
Շնորհավորելով «Իրավունք» թերթի աշխատակազմին հոբելյանի առթիվ՝ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ «Իրավունքը» անկախության ուղեկիցն է եւ ինչ-որ տեղ նաեւ անկախության խորհրդանիշերից մեկը: ՀՀ ԱԺ նախագահի խոսքով՝ ավելի քան քառորդ դար «Իրավունք» թերթը լրագրողական տարբեր ժանրերի միջոցով տարեգրում է Հայաստանի նորօրյա պատմությունը՝ իրացնելով ազատ խոսքի սահմանադրական իրավունքը, հասարակությանը հնարավորություն տալով օգտվել տեղեկացված եւ իրազեկված լինելու իրավունքից: Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է այն փաստը, որ «Իրավունքին» հաջողվել է պահպանել արդիականության սթափ զգացողությունը, իրականության ողջամիտ ընկալումը, իրավիճակը խորը վերլուծելու ձգտումը եւ միտումը: ՀՀ ԱԺ նախագահը թերթի աշխատակազմին մաղթել է անսպառ եռանդ լրագրողական առաքելության իրականացման գործում:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հայկ Բաբուխանյանը, շնորհակալություն հայտնելով պարգեւատրման համար, նշել է, որ թերթը հավատարիմ է իր որդեգրած ազգային գաղափարախոսությանը եւ չի խորշում հասարակական կյանքի իրադարձությունները անաչառորեն արտացոլելուց: Նա հույս է հայտնել, որ «Իրավունք» թերթը հնարավորություն կունենա շարունակելու իր առաքելությունը՝ պահանջված լինելով հասարակության տարբեր խավերի կողմից:

25 октября Председатель НС Г.Саакян в связи с 25-летием газеты “Иравунк” (“Право”) наградил депутата НС Айка Бабуханяна Почетной медалью НС РА, а главного редактора газеты “Иравунк” О.Галаджяна, ответственную за информационный сайт газеты А.Акопян, журналистов Г.Сарафяна и И.Азарян – почетными грамотами НС РА.
Поздравляя коллектив газеты “Иравунк” с юбилеем, Председатель НС Г.Саакян отметил, что издание – спутник независимости и где-то также один из символов независимости. По словам спикера, более четверти века газета в различных журналистских жанрах фиксирует новейшую историю Армении, реализуя конституционное право на свободу слова, предоставляя обществу право быть информированным и осведомленным. Он подчеркнул, что “Иравунку” удалось сохранить трезвое ощущение современности, разумное восприятие действительности, стремление и тенденцию к глубокому анализу ситуации. Председатель НС пожелал коллективу газеты неисчерпаемой энергии в осуществлении журналистской миссии.
Депутата НС А.Бабуханян, поблагодарив за награду, отметил, что газета верна национальной идеологии и не избегает объективного отражения событий общественной жизни. Он выразил надежду, что газета “Иравунк” будет иметь возможность продолжать свою миссию, будучи востребованной различными слоями общества.