ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը, «Օրինաց երկիր» խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը եւ «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը Ժնեւում հոկտեմբերի 16-ին մասնակցել են Միջխորհրդարանական միության նախագահի ընտրություններին:
Նախագահի պաշտոնում ընտրվել է Բանգլադեշի Ժողովրդական Հանրապետության խորհրդարանի անդամ Սաբեր Շաուդրին: Նա ստացել է 321 ձայներից 169-ը: Ավստրալիայի Հանրապետության խորհրդարանի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Բրոնվին Բիշոփը եւ Ինդոնեզիայի Հանրապետության խորհրդարանի ներկայացուցիչների պալատի անդամ Նուրհայաթի Ասեգաֆը համապատասխանաբար ստացել են 95 եւ 57 ձայն:
Նշենք, որ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը Ժնեւ էր մեկնել Միջխորհրդարանական միության 131-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով:

On October 16 in Geneva the RA National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the Head of the Rule of Law Faction Heghine Bisharyan and the deputy of the Republican Faction Karine Atshemyan took part in the elections of the Inter-Parliamentary Union.
Saber Chowdhury, the Member of the Parliament of the People’s Republic of Bangladesh, was elected in the President’s post. He received 169 votes out of 321. Bronwyn Bishop, the Speaker of the House of Representatives of the Parliament of the Republic of Australia, and Nurhayati Assegaf, the Member of the House of Representatives of the Parliament of the Republic of Indonesia, correspondingly received 97 and 57 votes.
Let us note that the Delegation headed by the RA National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov left for Geneva to take part in the works of the 131st Assembly of the Inter-Parliamentary Union