ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է Թաթուլ Մանասերյանի «Տնտեսական անվտանգություն. ռազմավարության ուրվագծեր» գրքի շնորհանդեսին, որը տեղի է ունեցել Մատենադարանում: Գրքի շնորհանդեսին մասնակցել են նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պատգամավորներ, տնտեսագետներ, գիտնականներ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է Թաթուլ Մանասերյանին գրքի լույսընծայման առթիվ՝ նշելով, որ հեղինակը բազմաթիվ աշխատությունների, հոդվածների հեղինակ է, ով կատարում է անկողմնակալ վերլուծություններ:
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը նշել է, որ Թաթուլ Մանասերյանն անդրադարձ է կատարել տնտեսության ուղենիշային մոտեցումներին: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի խոսքով՝ հեղինակի՝ այս գրքին նախորդող հոդվածներն ու աշխատությունները իրենց տեղն են գտել տնտեսագիտության գրադարանում:
Թաթուլ Մանասերյանը ներկայացրել է գրքում տեղ գտած հիմնական կոնցեպցիաները՝ նշելով, որ ինքը արարող, ստեղծագործ հայ ժողովրդի մի մասնիկն է, եւ այս գրքի ստեղծման համար պահանջվել է քսան տարի:
Այնուհետեւ ներկաները ջերմորեն խոսել են հեղինակի եւ գրքի մասին՝ այսպիսի գրքի հրատարակումը համարելով ուրախալի եւ սպասված:

The RA NA President Galust Sahakyan took part in the presentation of the book “Economic Security: Outlines of Strategy” by Tatoul Manaseryan in Matenadaran. The NA Vice President Hermine Naghdalyan, the NA deputies, economists and scientists took part in the presentation of the book. The RA NA President Galust Sahakyan congratulated Tatoul Manaseryan on the occasion of the publication of the book, noting that he is the author of numerous works, articles, who does unbiased analyses.
The NA Vice President Hermine Naghdalyan has noted that Tatul Manaseryan has touched upon benchmark approaches of economy. In her word, the articles and works preceding this book have occupied their place in the library of economy.
Tatul Manaseryan has presented the main concepts of the book, noting that he is a part of the creative Armenian people, and twenty years have been required for the creation of this book.
Then the attendees warmly spoke about the author and the book, considering the publication of such a book welcoming and expected.