Հոկտեմբերի 3-ին Երեւանի «Հրազդան» մարզադաշտում տեղի է ունեցել ֆուտբոլային հանդիպում ՀՀ Ազգային ժողովի եւ հայաստանյան լրատվամիջոցների հավաքականների միջեւ:
Նշենք, որ ՀՀ Ազգային ժողովի հավաքականը մարզել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի լեգենդար խաղացող Բաբկեն Մելիքյանը, իսկ ԶԼՄ-ների թիմի մարզիչը մարզական մեկնաբան Կարեն Գիլոյանն է:
Ազգային ժողովի հավաքականին մարզադաշտում աջակցել են ԱԺ նախագահը, ԱԺ պատգամավորներ եւ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
Ֆուտբոլային հանդիպումն ավարտվել է 2:0 հաշվով՝ հօգուտ հայաստանյան լրատվամիջոցների հավաքականի:
Այս խաղով թիմերն իրենց աջակցությունն են հայտնել Հայաստանի ազգային հավաքականին, որը հոկտեմբերի 11-ին Երեւանում ընդունելու է Սերբիայի ընտրանուն:
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ Աժ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը` Արտակ Դավթյանի գլխավորությամբ, ներկա է գտնվել մեծանուն կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 90-ամյակին նվիրված «Փարաջանովի հետադարձ լույսը» խորագիրը կրող ցուցահանդեսին, որն այս անգամ անցկացվում էր...

On October 3 in Yerevan Hrazdan Stadium a football match between the RA National Assembly and Armenian mass media took place.
Let us note that the legendary player of Ararat football team Babken Melikyan trained the RA National Assembly team, the sport commentator Karen Giloyan was the trainer of the mass media team.
The NA President, the NA deputies and representatives of the Staff supported the National Assembly team in the stadium.
The football match ended in 2:0 win over the RA National Assembly team.
With this match the teams expressed their support to the Armenian National Team which is going to host the Serbia n National Team in Yerevan on October 11.
On October 3 the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport led by Artak Davtyan attended the exhibition titled “Under Parajanov’s Light” dedicated to the well acclaimed filmmaker Sergey Parajanov’s 90th birth anniversary, which this time was held in Gavar, in the Museu...