Ուսուցչի օրվա առթիվ մի շարք պատգամավորներ պարգեւատրվել են ԱԺ հուշանվերներով
Հոկտեմբերի 4-ին խորհրդարանում Ուսուցչի օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի կարգադրությամբ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Պողոսյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Հեղինե Բիշարյանը եւ Հայկ Գրիգորյանը պարգեւատրվել են ԱԺ անվանական ժամացույցներով:
04.10.2014
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի ուղերձը Ուսուցչի օրվա առթիվ
«Հարգարժան ուսուցիչներ Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ: Այս տոնը մեր հանրության ամենասիրելի տոներից մեկն է, քանզի վարժապետը, ուսուցանողը մեր ժողովրդի կողմից միշտ էլ եղել է հարգված, գնահատված, եւ նրա նկատմամբ մենք միշտ տածել ենք ակնածանք ու պատկառանք, լցված եղել երախ...
Հոկտեմբերի 4-ին Ուսուցչի օրվա առթիվ ՀՀ Ազգային ժողովում հյուրընկալվել էին մի խումբ ուսուցիչներ: Հանրապետության տարբեր մարզերից եւ Երեւանից ԱԺ այցելած ուսուցիչներին ընդունեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ՀՀ կրթության եւ գիտությ...

В связи с Днем учителя ряд депутатов награжден сувенирами НС
4 октября в связи с Днем учителя по распоряжению Председателя НС Г.Саакяна в парламенте за большие заслуги в деле образования  депутаты НС   К.Погосян, Р.Мурадян, Э.Бишарян и Г.Григорян награждены именными часами НС.
04.10.2014
Послание Председателя НС Г.Саакяна к Дню учителя
“Уважаемые учителя!Сердечно поздравляю Вас с профессиональным праздником – Днем учителя. Этот праздник – один из самых любимых в нашем обществе, поскольку педагог, учитель всегда был уважаем, оценен нашим обществом, и в его отношении мы всегда испытывали благоговение и почтение, были полны признател...
4 октября в связи с Днем учителя в парламенте гостила группа педагогов. Председатель НС Г.Саакян принял ереванских и прибывших из областей республики учителей.  На мероприятии присутствовали вице-спикер НС Э.Нагдалян, министр образования и науки А.Ашотян, депутаты парламента. По распоряжению сп...