Ուսուցչի օրվա առթիվ մի շարք պատգամավորներ պարգեւատրվել են ԱԺ հուշանվերներով
Հոկտեմբերի 4-ին խորհրդարանում Ուսուցչի օրվա առթիվ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի կարգադրությամբ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար ԱԺ պատգամավորներ Կարինե Պողոսյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Հեղինե Բիշարյանը եւ Հայկ Գրիգորյանը պարգեւատրվել են ԱԺ անվանական ժամացույցներով:
04.10.2014
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի ուղերձը Ուսուցչի օրվա առթիվ
«Հարգարժան ուսուցիչներ Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ մասնագիտական տոնի՝ Ուսուցչի օրվա առթիվ: Այս տոնը մեր հանրության ամենասիրելի տոներից մեկն է, քանզի վարժապետը, ուսուցանողը մեր ժողովրդի կողմից միշտ էլ եղել է հարգված, գնահատված, եւ նրա նկատմամբ մենք միշտ տածել ենք ակնածանք ու պատկառանք, լցված եղել երախ...
Հոկտեմբերի 4-ին Ուսուցչի օրվա առթիվ ՀՀ Ազգային ժողովում հյուրընկալվել էին մի խումբ ուսուցիչներ: Հանրապետության տարբեր մարզերից եւ Երեւանից ԱԺ այցելած ուսուցիչներին ընդունեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ՀՀ կրթության եւ գիտությ...

A Number of Deputies are Awarded NA Souvenirs on the Occasion of Teacher’s Day
On October 4 in the parliament by the order of the RA NA Speaker Galust Sahakyan the NA deputies Karine Poghosyan, Ruzanna Muradyan, Heghine Bisharyan and Hayk Grigoryan were awarded NA nominal watches for the contribution to the sphere of education on the occasion of Teacher’s Day.
04.10.2014
Address by the RA National Assembly President Galust Sahakyan on Teacher’s Day
“Distinguished teachers,I cordially congratulate you on your professional holiday, Teacher’s Day. This holiday is one of the most beloved holidays of our society, as the teacher has always been respected, appreciated by our people, and we have always treated them with reverence and esteem, has been ...
On October 4 on the occasion of Teacher’s Day a group of teachers were hosted in the RA National Assembly. The President of the RA National Assembly Galust Sahakyan received the teachers from Yerevan and those who had arrived in the NA from different marzes of the republic. The RA NA Vice President ...