Հուլիսի 17-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց հասարակական կազմակերպությունների մոտ 30 ներկայացուցիչների հետ:
Երիտասարդներին հետաքրքրում էր Եվրասիական տնտեսական միության եւ Եվրոպական միության հետ Հայաստանի հարաբերությունների ներկա փուլը: Տիկին Զոհրաբյանը մանրամասն ներկայացրեց Եվրասիական միության ու ԵՄ-ի հետ կապված գործընթացները, իրավիճակը եւ առաջնահերթությունները: Երիտասարդների խնդրանքով հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրեց ոչ իշխանական քառյակի գործունեությունը, առաջիկա քայլերն ու ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում քնարկվեցին նաեւ միջազգային կառույցներում խորհրդարանական աշխատանքի ակտիվացմանը վերաբերող հարցեր, արտագաղթին, հատկապես երիտասարդության շրջանում մեծ տոկոս կազմող գործազրկությանն առնչվող խնդիրներ: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց նման հանդիպումները դարձնել շարունակական:
Հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Մհեր Շահգելդյանը հանդիպեցին Նիդեռլանդների Թագավորության խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ներկայացուցիչների պալատի պատգամավոր, «Ազատություն եւ ժողովրդավարություն» ժողովրդական կուսակցության ԵՄ...

Встреча с представителями общественных организаций
17 июля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с более чем 30 представителями общественных организаций.
Молодежь интересовал нынешний этап отношений Армении с Евразийским экономическим союзом и Европейским Союзом. Г-жа Зограбян обстоятельно представила связанные с указанными структурами процессы, сложившуюся ситуацию и приоритеты. По просьбе молодых людей председатель комиссии представила деятельность, предстоящие шаги и программы невластной четверки.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, касающиеся активизации парламентской работы в международных структурах, миграции и особенно безработицы, составляющей среди молодежи весомый процент. Достигнута договоренность о регулярном проведении подобных встреч.
Встречи парламентской делегации Нидерландов в НС
17 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян и член комиссии М.Шахгельдян встретились с парламентской делегации Королевства Нидерландов во главе с депутатом Палаты представителей, ответственным по вопросам ЕС народной партии “Свобода и демократия” Марком Ферхайеном. ...