Հուլիսի 17-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց հասարակական կազմակերպությունների մոտ 30 ներկայացուցիչների հետ:
Երիտասարդներին հետաքրքրում էր Եվրասիական տնտեսական միության եւ Եվրոպական միության հետ Հայաստանի հարաբերությունների ներկա փուլը: Տիկին Զոհրաբյանը մանրամասն ներկայացրեց Եվրասիական միության ու ԵՄ-ի հետ կապված գործընթացները, իրավիճակը եւ առաջնահերթությունները: Երիտասարդների խնդրանքով հանձնաժողովի նախագահը ներկայացրեց ոչ իշխանական քառյակի գործունեությունը, առաջիկա քայլերն ու ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում քնարկվեցին նաեւ միջազգային կառույցներում խորհրդարանական աշխատանքի ակտիվացմանը վերաբերող հարցեր, արտագաղթին, հատկապես երիտասարդության շրջանում մեծ տոկոս կազմող գործազրկությանն առնչվող խնդիրներ: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց նման հանդիպումները դարձնել շարունակական:
Հուլիսի 17-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Մհեր Շահգելդյանը հանդիպեցին Նիդեռլանդների Թագավորության խորհրդարանի պատվիրակությանը՝ Ներկայացուցիչների պալատի պատգամավոր, «Ազատություն եւ ժողովրդավարություն» ժողովրդական կուսակցության ԵՄ...

On July 17 the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with about 30 representatives of non-governmental organizations /NGOs/.
The young people were interested in the present stage of Armenia's relations with the Eurasian Economic Union and the European Union. Mrs Zohrabyan detailed on processes, situation and priorities in connection with the Eurasian Union and the EU. At the young people’s request, the Committee Chair introduced non-governmental quartet's activities, further steps and plans.
During the meeting issues pertaining to parliamentary work in the international structures, migration, and high rate unemployment especially among youth were considered. An arrangement was made to make such meetings continuous.
On July 17 the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and the Committee member Mher Shahgeldyan met with the delegation from the Parliament of the Kingdom of the Netherlands, headed by Mark Verheijen, Member of the House of Representatives, the EU spokesman for the...