ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական հեռագրեր է հղել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյին եւ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինին Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով բազմաթիվ մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
«Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ընդունեք մեր խորին եւ անկեղծ ցավակցությունները Մոսկվայի մետրոպոլիտենում տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով բազմաթիվ մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Մենք կիսում ենք զոհվածների ընտանիքների եւ հարազատների վիշտն ու ցավը եւ շուտափույթ ապաքինում ենք ցանկանում բոլոր տուժածներին»:
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը
Հուլիսի 16-ին ԱԺ-ում տեղի ունեցավ Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակության ղեկավար Մարգարիտ Եսայանը տեղեկացրեց, որ պատգամավորներ Մնացական Մնացականյանի եւ Արմեն Ռուստամյանի հետ հուլիսի 4-8-ը մասնակցել են Կանադայի մայրաքաղաք Օտտավայում կայացած Ֆրա...
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց Լատվիայի դեսպանի հետ
Հուլիսի 16-ին ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպեց ՀՀ-ում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Լատվիայի պատվավոր հյուպատոս Արմեն Ղասաբօղլյանը: Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շ...

Телеграммы соболезнования Председателя НС Г.Саакяна Председателю СФ ФС РФ В.Матвиенко и Председателю Госдумы РФ С.Нарышкину
Председатель НС Г.Саакян направил телеграммы соболезнования Председателю СФ ФС РФ В.Матвиенко и Председателю Госдумы РФ С.Нарышкину в связи с аварией на Московском метрополитене, повлекшей множество человеческих жертв.
“От имени Национального Собрания РА и меня лично примите наши глубокие соболезнования и искренние сочувствия в связи с аварией в Московском метрополитене, повлекшей множество человеческих жертв.
Мы разделяем скорбь и боль семей и родных погибших и желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим".
16.07.2014
Пресс-конференция делегации НС на ПА Франкофонии
16 июля состоялась пресс-конференция делегации НС РА на Парламентской Ассамблее  Франкофонии (ПАФ). Руководитель делегации М.Есаян сообщила, что 4-8 июля, вместе с депутатами М.Мнацаканяном и А.Рустамяном, приняла участие в работе юбилейного, 40-го заседания ПАФ, состоявшегося в столице Канады ...
Вице-спикер НС встретился с послом Латвии
16 июля вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Латвия Э.Шармазанов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в РА Элитой Гавеле. На встрече присутствовал также почетный консул Латвии в Армении А.Касабоглян. Приветствуя гостью, вице-спикер НС Э.Шармазанов подч...