Հայաստանի տարբեր բուհերում ուսանող ազատամարտիկների երեխաներ եղել են Արցախում
Հայոց ազգային բանակի կազմավորման եւ Շուշիի ազատագրման 22-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի հովանավորությամբ հուլիսի 11-14-ը Հայաստանի տարբեր բուհերում ուսանող ազատամարտիկների երեխաներ եղել են Արցախում: Երիտասարդները այցելել են Ստեփանակերտի, Մարտակերտի, Ասկերանի եւ Քարվաճառի զորամասեր, ծանոթացել զորամասերի առօրյային, ինչպես նաեւ յուրաքանչյուր զորամասի գերազանց ծառայող ժամկետային զինծառայողներին պարգեւատրել հուշանվերներով:
Ուսանողները հանդիպել եւ հուշանվերներ են հանձնել հունվարի 19-ի գիշերը ադրբեջանական դիվերսիան հետ մղած զինծառայողներին:
Նշենք, որ ծրագրի նպատակն է բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդումը, երիտասարդության շրջանում ռազմահայրենասիրական ոգու բարձրացումը, բանակի նկատմամբ հասարակության ուշադրության մեծացումը, ինչպես նաեւ բանակում գերազանց ծառայող զինվորների խրախուսումը:
14.07.2014
Բուլղարացի պատգամավորների հանդիպումները խորհրդարանում
Հուլիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, հանձնաժողովի անդամներ Թեւան Պողոսյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը հանդիպեցին Բուլղարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Աթանաս Զաֆիրովի եւ խմբի անդամ Դիմիտար Լազարովի հետ: Խոսելով երկու ժողովուրդների բարեկամության մ...

Freedom Fighters’ Children Studying at Various Higher Educational Institutions of Armenia Have Been to Artsakh
In the framework of the events dedicated to the creation of the Armenian Armed Forces and the 22nd Anniversary of Liberation of Shushi under the auspice of the RA National Assembly President Galust Sahakyan freedom fighters’ children studying at various higher educational institutions of Armenia visited Artsakh on July 11-14. The young people have been to the military units of Stepanakert, Martakert, Askeran and Karvachar, got acquainted with units’ everyday life, as well as awarded excellently serving conscripts of each military unit with souvenirs.
The students met and gave souvenirs to the servicemen who pushed back the Azerbaijani diversion at night on January 19.
Let us note that the program is aimed at strengthening army-society contact, raising military-patriotic spirit among young people, increasing society’s attention towards the Army, as well as encouraging the excellent servicemen of the Army.
14.07.2014
Bulgarian MPs’ Meetings in the Parliament
On July 14 the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakatyan, the Committee members Tevan Poghosyan and Shirak Torosyan met with Atanas Zafirov, Head of the Bulgaria-Armenia Friendship Group, and the Group member Dimitar Lazarov....