Հայաստանի տարբեր բուհերում ուսանող ազատամարտիկների երեխաներ եղել են Արցախում
Հայոց ազգային բանակի կազմավորման եւ Շուշիի ազատագրման 22-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի հովանավորությամբ հուլիսի 11-14-ը Հայաստանի տարբեր բուհերում ուսանող ազատամարտիկների երեխաներ եղել են Արցախում: Երիտասարդները այցելել են Ստեփանակերտի, Մարտակերտի, Ասկերանի եւ Քարվաճառի զորամասեր, ծանոթացել զորամասերի առօրյային, ինչպես նաեւ յուրաքանչյուր զորամասի գերազանց ծառայող ժամկետային զինծառայողներին պարգեւատրել հուշանվերներով:
Ուսանողները հանդիպել եւ հուշանվերներ են հանձնել հունվարի 19-ի գիշերը ադրբեջանական դիվերսիան հետ մղած զինծառայողներին:
Նշենք, որ ծրագրի նպատակն է բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդումը, երիտասարդության շրջանում ռազմահայրենասիրական ոգու բարձրացումը, բանակի նկատմամբ հասարակության ուշադրության մեծացումը, ինչպես նաեւ բանակում գերազանց ծառայող զինվորների խրախուսումը:
14.07.2014
Բուլղարացի պատգամավորների հանդիպումները խորհրդարանում
Հուլիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, հանձնաժողովի անդամներ Թեւան Պողոսյանը եւ Շիրակ Թորոսյանը հանդիպեցին Բուլղարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Աթանաս Զաֆիրովի եւ խմբի անդամ Դիմիտար Լազարովի հետ: Խոսելով երկու ժողովուրդների բարեկամության մ...

Обучающиеся в вузах Армении дети азатамартиков побывали в Арцахе
11-14 июля, в рамках мероприятий к созданию Армянской национальной армии и освобождению Шуши под патронатом Председателя НС Г.Саакяна, обучающиеся в различных вузах Армении дети азатамартиков (воинов-освободителей) побывали в Арцахе. Молодежь посетила воинские части Степанакерта, Мартакерта, Аскерана и Карвачара, ознакомилась с службой и бытом солдат и офицеров, а также вручила награды-сувениры за отличную службу военнослужащим-срочникам каждой воинской части.
Студенты встретились и вручили сувениры также военнослужащим, участвовавшим в отражении азербайджанской диверсии в ночь на 19 января.
Цель реализуемой программы – укрепление связи армия-общество, повышение военно-патриотического   духа молодежи, повышение внимания общества к армии, а также поощрение отличников воинской службы.
14.07.2014
Встречи болгарских депутатов в парламенте
14 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян, члены комиссии Т.Погосян и Ш.Торосян встретились с руководителем группы дружбы Болгария – Армения А.Зафировым и членом группы Д.Лазаровым.   Говоря о дружбе двух народов, А.Закарян отметил важность визита болгарски...