Հուլիսի 1-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտի հետ:
Կողմերը քննարկեցին անհայտ կորածների, գերիների եւ ռազմագերիների խնդիրները: Սարա Էպրեխտը ներկայացրեց ոլորտում իրավիճակը եւ կարեւորեց այս ուղղությամբ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի ու հանձնաժողովի նախագահի աշխատանքը միջազգային հարթակներում: Նաիրա Զոհրաբյանը ներկայացրեց իր կատարած աշխատանքը թե ԵԽԽՎ-ում, թե «Եվրանեսթ» ԽՎ-ում անհայտ կորածների, գերիների եւ ռազմագերիների խնդիրները բարձրաձայնելու ուղղությամբ: Կողմերը պայմանավորվեցին պարբերաբար հանդիպել՝ տեղեկատվություն փոխանակելու եւ հետագա համագործակցությանը վերաբերող հարցերը ճշգրտելու համար: Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց, որ այս աշխատանքում կարեւոր է պահպանել «մի վնասիր» սկզբունքը՝ ընդգծելով, որ սա նուրբ խնդիր է, որին պետք է մոտենալ զգուշորեն եւ առաջ գնալ փոքր քայլերի հաջողությամբ:
01.07.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահը ներկա գտնվեց ՀՀ դատախազության 96-ամյակի եւ դատախազության աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Հուլիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա գտնվեց ՀՀ դատախազության 96-ամյակի եւ դատախազության աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Ծառայողական պարտականությունները պատշաճ կատարելու համար եւ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ՀՀ ԱԺ Պատվո մեդալով պա...

1 июля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с руководителем делегации Международного Красного Креста в Армении Сарой Эпрехт.
Стороны обсудили проблемы без вести пропавших, пленных и военнопленных. Г-жа Эпрехт представила положение в сфере и подчеркнула важность работы в этом направлении Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции и ее председателя на международных площадках. Г-жа Зограбян ознакомила со своей деятельностью в указанных направлениях как в ПАСЕ, так и в ПА “Евронест”. Стороны договорились периодически встречаться – для обмена информацией и уточнения вопросов, касающихся дальнейшего сотрудничества. Г-жа Зограбян отметила, что в этой работе важно сохранить принцип “не навреди”, подчеркнув тонкость проблемы и необходимую осторожность в продвижении к успеху.
01.07.2014
Председатель НС на торжественном мероприятии к 96-летию Прокуратуры РА и Дню работника прокуратуры
1 июля Председатель НС Г.Саакян принял участие в торжественном мероприятии к 96-летию Прокуратуры РА и Дню работника прокуратуры. За надлежащее исполнение служебных обязанностей и в связи с Днем работника прокуратуры спикер парламента наградил Почетной медалью НС РА начальника Управления по особо ва...