Հուլիսի 1-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտի հետ:
Կողմերը քննարկեցին անհայտ կորածների, գերիների եւ ռազմագերիների խնդիրները: Սարա Էպրեխտը ներկայացրեց ոլորտում իրավիճակը եւ կարեւորեց այս ուղղությամբ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի ու հանձնաժողովի նախագահի աշխատանքը միջազգային հարթակներում: Նաիրա Զոհրաբյանը ներկայացրեց իր կատարած աշխատանքը թե ԵԽԽՎ-ում, թե «Եվրանեսթ» ԽՎ-ում անհայտ կորածների, գերիների եւ ռազմագերիների խնդիրները բարձրաձայնելու ուղղությամբ: Կողմերը պայմանավորվեցին պարբերաբար հանդիպել՝ տեղեկատվություն փոխանակելու եւ հետագա համագործակցությանը վերաբերող հարցերը ճշգրտելու համար: Նաիրա Զոհրաբյանը նշեց, որ այս աշխատանքում կարեւոր է պահպանել «մի վնասիր» սկզբունքը՝ ընդգծելով, որ սա նուրբ խնդիր է, որին պետք է մոտենալ զգուշորեն եւ առաջ գնալ փոքր քայլերի հաջողությամբ:
01.07.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահը ներկա գտնվեց ՀՀ դատախազության 96-ամյակի եւ դատախազության աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Հուլիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ներկա գտնվեց ՀՀ դատախազության 96-ամյակի եւ դատախազության աշխատողի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Ծառայողական պարտականությունները պատշաճ կատարելու համար եւ դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ՀՀ ԱԺ Պատվո մեդալով պա...

On July 1 the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with Sara Eprecht, Head of the Delegation of the International Committee of Red Cross in Armenia.
The sides discussed the problems of missing persons, prisoners and prisoners of war. Sara Eprecht presented the situation in the sphere and highlighted the work of the NA Standing Committee on European Integration and the Committee Chair in this direction in international platforms. Naira Zohrabyan introduced her work in voicing the problems of missing persons, prisoners and prisoners of war both in the PACE and in the Euronest PA. The sides agreed to meet regularly for information exchange and for clarifying the issues concerning further cooperation. Naira Zohrabyan noted that in this work it is necessary to keep the principle “don’t harm,” underscoring that it is a delicate problem, which we should approach cautiously and step by step advance successfully.
01.07.2014
RA NA Speaker Attends the Solemn Event Dedicated to the 96th Anniversary of the RA Prosecutor General’s Office and Day of Prosecutor's Office Employee
On July 1 the RA NA Speaker Galust Sahakyan attended the solemn event dedicated to the 96th anniversary of the RA Prosecutor General’s Office and Day of Prosecutor’s Office Employee. The RA NA Speaker Galust Sahakyan, for proper performance of official duties and on the occasion ...