ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ
ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Որպես երկրի ղեկավար եւ փորձառու քաղաքական-պետական գործիչ, ցուցաբերելով հաստատակամություն, ճկունություն եւ սկզբունքայնություն ներքին ու արտաքին քաղաքականության մեջ, առաջնային համարելով երկրի ու ժողովրդի շահը, Ձեր գործունեությունը մշտապես նպատակաուղղել եք պետության առաջընթացին: Դուք մեկտեղել եք զինվորի ու նախագահի երդումը՝ գիտակցելով, որ երկրին անհրաժեշտ են իրական գործողություններ:
Համոզված եմ, որ Ձեր առաջնորդությամբ Հայաստանն այսուհետ եւս հետեւողականորեն շարունակելու է վստահ քայլերով շարժվել զարգացման վերընթաց ճանապարհով՝ արձանագրելով նոր ձեռքբերումներ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ թույլ տվեք մաղթել Ձեզ, մեծարգո պարոն Նախագահ, առողջություն, շարունակական եռանդ եւ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու աշխատանքում եւ Հայաստանի Հանրապետության հզորացմանն ուղղված Ձեր հետագա ձեռնարկներում»:
30.06.2014
Հունիսի 30-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչի հետ: Դեսպանին հետաքրքրում էր Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման օրակարգը, թ...

Congratulatory Message by the NA Speaker Galust Sahakyan on the Occasion of the 60th Birth Anniversary of the RA President Serzh Sargsyan
“Distinguished Mr President,
Please, accept my congratulations on the occasion of your birthday.
As head of state and an experienced political public figure, you have always aimed your activities at state progress, showing steadfastness, flexibility and adherence to principles in domestic and foreign policy, prioritizing country’s and nation’s interests. You have combined the Presidential Oath of Office with Oath of Enlistment, realizing that country needs real actions.
I am convinced that under your leadership Armenia henceforth will consistently continue moving confidently forward along the path of development, recording new achievements.
Once again congratulating you on the occasion of your jubilee, let me wish you, distinguished Mr President, health, continuous energy and success in your responsible work and in your further undertakings directed to the strengthening of the Republic of Armenia.”
30.06.2014
On June 30 the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with Katherine Leach, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. The Ambassador was interested in the agenda of the development of Armenia-Euro...