ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Թատրոնի միջազգային օրվա առթիվ
Այսօրվա արվեստը չեմ պատկերացնում առանց մարդկության պատմության մեջ վաղնջական ժամանակներից հիշատակվող թատերարվեստի: Որպես արվեստի հնագույն եւ դասական տեսակ՝ թատրոնն իր անգնահատելի դերն ունի սերունդների աշխարհայացքի ձեւավորման, հոգեւոր հարստացման եւ մնայուն արժեքների պահպանման գործում: Հպարտ եմ, որ հայ թատրոնն այս առումով իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում համաշխարհային թատրոնի պատմության մեջ:
Այսօր մեր թատրոնում աշխատում են մարդիկ, ովքեր իրենց նվիրվածությամբ եւ ջանասիրությամբ բարձր են պահում հայ թատերարվեստի հեղինակությունը: Այդ նվիրյալների շնորհիվ է, որ մենք հայտնվում ենք այն կախարդական ու խորհրդավոր աշխարհում, որը ծնունդ է առնում թատրոնում:
Ի սրտե շնորհավորում եմ թատերարվեստի բոլոր ներկայացուցիչներին՝ մաղթելով առողջություն ու ստեղծագործական նոր ձեռքբերումներ եւ դրանք իրականացնելու անսպառ եռանդ»:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցել է «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությանը
Մարտի 27-ին Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում Ազգային Ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ներկա գտնվեց ամենամյա թատերական «Արտավազդ» մրցանակաբաշխությանը, որն այս անգամ նվիրված էր հայ ականավոր բեմադրիչ Հրաչյա Ղափլանյանի ծննդյան 90-ամյակին: Մրցանակաբաշխությունը անցկացվում է Ազգ...
Մարտի 27-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ առաջին ընթերցումով ընդունեց նախորդ օրը քննարկված՝ «Կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին», «Նախնական մասնագիտական (արհեստագործական) եւ միջին մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ...
Մարտի 27-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի Արարատ Ղարիբյանի անվան համար 142 ավագ դպրոցի մի խումբ ուսուցիչներ եւ աշակերտներ: Բաց դասը վարեց Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը...
Մարտի 27-ին ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը, պատվիրակության անդամները եւ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպեցին ՆԱՏՕ ԽՎ-ի քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Լելլոյի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Կորյուն ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությանը
Մարտի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի հանձնաժողովի ՆԱՏՕ-ի գործընկերության ենթահանձնաժողովի պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ նախագահը նշեց, որ ՆԱՏՕ-ի հետ Հայաստանի հարաբերությունները եվրոպական ինտեգրման քաղաքականության կենտրոն...
Մարտի 27-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին համագործակցությանն առնչվող հարցեր, անդրադարձան երկու խ...

Congratulatory Message by the RA National Assembly President on World Theatre Day
“I cordially congratulate the representatives of theatrical art on the occasion of World Theatre Day.
I don’t imagine today’s art without theatrical art mentioned from ancient times in the humankind history. As ancient and classical kind of art the theatre has its invaluable role in the formation of the generations’ world outlook, spiritual enrichment and maintenance of lasting values. I am proud that the Armenian Theatre with this respect has its unique place in the history of the world theatre.
Today in our theatre work people, who with their devotion and diligence keep the prestige of the Armenian theatrical art high. Due to those devotees we appear in a magic and mysterious world, which is born in the theatre.
I cordially congratulate all the representatives of theatrical art, wishing them health and new creative achievements and inexhaustible energy for fulfilling them.”
RA NA President Hovik Abrahamyan Takes Part in Artavazd Annual Awarding Ceremony
On March 27 at Hakob Paronyan State Theatre of Musical Comedy the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan attended the annual theatrical Artavazd awarding ceremony, which this time was dedicated to the 90th birth anniversary of the Armenian acclaimed stage director Hrachya Ghaplanyan. Th...
On March 27 the National Assembly continued the work of the four-day sittings and passed in the first reading the package of bills “On Amending the RA Law on Education,” “On Amending the RA Law on Preliminary Specialized and Secondary Specialized Education” and “On Amending the RA Law on Higher Educ...
On March 27 within the framework of the Open Doors Programme of the National Assembly a group of teachers and pupils of Yerevan Ararat Gharibyan Senior School N 142 visited the parliament. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth and Sport Artak Davtyan conducted the op...
On March 27 the Head of the Armenian Delegation to the NATO Parliamentary Assembly Koryun Nahapetyan, the members of the delegation and the representatives of the NA factions met with the delegation led by José Lello, Chairman of the NATO Parliamentary Assembly Committee on Political Affairs.Welcomi...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Delegation of the NATO Parliamentary Assembly
On March 27 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the delegation of the NATO Partnership Sub-Committee of the NATO Parliamentary Assembly Committee on Political Affairs.Welcoming the guests the NA President has noted that Armenia’s relations with the NATO are the central components of the Eu...
On March 27 the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Tian Changchun, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to the Republic of Armenia.During the meeting the sides discussed issues relating to cooperation, touched ...